Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ از مصرف داروی تائیدنشده برای پیشگیری از کرونا دفاع کرد

ترامپ از مصرف داروی تائیدنشده برای پیشگیری از کرونا دفاع کرد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ همچنین نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را که از او به دلیل مصرف هیدروکسی کلروکین انتقاد کرده بود «زنی بیمار» خواند. رئیس جمهوری آمریکا افزود که نانسی پلوسی «مشکلات روانی زیادی» دارد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به انتقاد پزشکان و مخالفان سیاسی اش به دلیل مصرف داروی هیدروکسی کلروکین واکنش نشان داد.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرده بود که برای پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا به استفاده از داروی تائیدنشده هیدروکسی کلروکین روی آورده است. منتقدان این اقدام دونالد ترامپ بر این باور هستند که مصرف این دارو از سوی رئیس جمهوری می تواند آمریکایی ها را به استفاده گسترده از آن تشویق کند.

به گفته پزشکان داروی هیدروکسی کلروکین اثرات جانبی دارد و به طور بالقوه می تواند به مرگ بیمار منجر شود.

دونالد ترامپ در واکنش به این انتقادها نتیجه یکی از تحقیقاتی را که در مورد تاثیر استفاده از هیدروکسی کلروکین انجام شده است زیر سوال برد. رئیس جمهوری آمریکا در حالی به مصرف این دارو روی آورده که دولت وی تجویز آن را محدود کرده است. بنا به دستورالعمل مقامات بهداشتی ایالات متحده هیدروکسی کلروکین باید تنها در بیمارستان به افراد مبتلا به «کووید ۱۹» یا در راستای پژوهش در مورد تاثیر آن تجویز شود.

این یک تصمیم شخصی است. [هیدروکسی کلروکین] وجهه بدی پیدا کرده است زیرا من استفاده از آن را ترویج می‌کنم.
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از ترکیب داروی هیدروکسی کلروکین با نوعی آنتی بیوتیک به نام «آزیترومایسین» در هفته های اول شیوع ویروس جدید کرونا در اروپا و آمریکا به عنوان یکی از درمان های احتمالی بیماری همه گیر «کووید ۱۹» یاد می شد. از هیدورکسی کلروکین پیش از این برای درمان مالاریا استفاده می شد. با این حال نتایج تحقیقات متعدد تاکنون نشان داده است که این دارو تاثیری بر بهبود حال بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» ندارد. تاکنون هیچ کدام از تحقیقات علمی که به طور گسترده و با تجویز دارو به گروه شاهد یا کنترل انجام می شود تاثیر مثبت هیدروکسی کلروکین بر پیشگیری از بیماری «کووید ۱۹» یا درمان آن را ثابت نکرده است.

با این حال دونالد ترامپ می گوید که پس از آنکه نتیجه تست کرونای دو نفر از کارکنان کاخ سفید مثبت اعلام شد تصمیم به مصرف هیدروکسی کلروکین گرفت. رئیس جمهوری آمریکا طی ماه های گذشته با وجود واکنش محتاطانه مقامات بهداشتی این کشور از استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین برای مقابله با ویروس جدید کرونا دفاع کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در واکنش به انتقادها گفت: «این یک تصمیم شخصی است. [هیدروکسی کلروکین] وجهه بدی پیدا کرده است زیرا من استفاده از آن را ترویج می کنم.»

دونالد ترامپ همچنین نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را که از او به دلیل مصرف هیدروکسی کلروکین انتقاد کرده بود «زنی بیمار» خواند. رئیس جمهوری آمریکا افزود که نانسی پلوسی «مشکلات روانی زیادی» دارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای مصرف هیدروکسی کلروکین گفته بود که تجویز این دارو برای فردی با سن و سال و وزن او می تواند خطرناک باشد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری نیز از تصمیم دونالد ترامپ برای مصرف هیدروکسی کلروکین انتقاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از کلروکین، داروی «شفابخش» کرونا چه می‌دانیم؟

عفونت شناس فرانسوی: کلروکین در درمان بیماری کووید-۱۹ بسیار موثر است

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد