Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشت دانش‌اموزان کره جنوبی به مدرسه با رعایت الزامات سختگیرانه برای مقابله با کرونا

بازگشت دانش‌اموزان کره جنوبی به مدرسه
بازگشت دانش‌اموزان کره جنوبی به مدرسه Copyright Ahn Young-joon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ahn Young-joon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معلمان و دانش‌آموزان موظند تا در کلاس‌های درس نیز ماسک بر صورت داشته باشند. در تعدادی از مدارس نیز دور نیمکت دانش‌آموزان حفاظ شیشه‌ای یا تلقی قرار داده می‌شود.

آگهی

صدها هزار دانش‌آموز در کره جنوبی پس از دو ماه تاخیر در آغاز سال جدید تحصیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش شمار مبتلایان به مدارس بازگشتند.

کره جنوبی یکی از نمونه‌های «موفق» کنترل بیماری کووید ۱۹ در میان کشورهای جهان است. انجام تست کرونا در مقیاس وسیع، رهگیری مبتلایان از طریق اپلیکیشن و اعلام قرنطینه در روزهای آغازین شیوع این ویروس باعث شد تا تعداد مبتلایان و جان باختگان شیوع این ویروس در کره جنوبی نسبت به کشورهای دیگر پایین تر باشد.

تا کنون بیش از ۱۱ هزار مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی با جمعیت ۵۱ میلیونی گزارش شده است و از تنها ۲۶۳ نفر جان خود را در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند.

دانش آموزان کره‌ای قرار بود ماه مارس با آغاز سال تحصیلی جدید به مدرسه بازگردند. حال پس از دو ماه قرنطینه و آموزش اینترنتی تنها تعدادی از آنها توانسته‌اند با اجرای الزامات بهداشتی سختگیرانه راهی مدارس شوند.

Ahn Young-joon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
کلاس‌های مدرسه در کره جنوبی به صورت مرتب ضدعفونی می‌شودAhn Young-joon/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

دمای بدن آنها پیش از ورود به مدرسه اندازه‌گیری و دست‌هایشان ضدعفونی می‌شود، کلاس‌های درس به صورت روزانه ضدعفونی می‌شود و همچنین معلمان و دانش‌آموزان موظفند تا در کلاس‌ها نیز ماسک بر صورت داشته باشند. در تعدادی از مدارس نیز دور نیمکت دانش‌آموزان حفاظ شیشه‌ای یا تلقی قرار داده می‌شود.

شمار مبتلایان در این کشور تنها هفته گذشته به دلیل کاهش محدودیت‌ها و حضور تعدادی از مردم در یک بار شبانه با بالای سی نفر رسید و پس از آن مجددا رستوران‌ها و بارهای این کشور تعطیل شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز لیگ فوتبال کره جنوبی بدون شادی گل و تماشاگر

پایین‌ترین نرخ تولد جهان در گرانترین کشور برای تحصیل فرزندان؛ چاره خانواده‌ها و دولت کره جنوبی چیست؟

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد