لئوناردو دی‌کاپریو برای حفاظت از گوریل‌های آفریقا دست به جیب می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر و فعال محیط زیست
لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر و فعال محیط زیست   -  Copyright  AP Photo

لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر آمریکایی که این روزها با فعالیت‌هایش در حوزه محیط زیست نیز شناخته می‌شود قول حمایت از گوریل‌های کوهی در یکی از پارک‌های حفاظت‌شده جمهوری دموکراتیک کنگو را داده است.

پارک ملی ویرونگا پس از حمله ماه آوریل گذشته نیازمند دو میلیون دلار (۱.۸ میلیون یورو) بودجه برای ادامه فعالیت است.

طبق گزارش‌های منتشر شده یک گروه شبه نظامی روآندایی مظنون به کشتن ۱۲ محیط‌بان این پارک ملی در آوریل گذشته هستند. از آن زمان تاکنون به دلیل فقدان گشت‌های امنیتی، جمعیت گوریل‌ کوهستانی در معرض خطر قرار دارند.

با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا، گوریل‌ها با مشکلات بیشتری روبرو شده‌اند. دانشمندان نگرانند که بحران فعلی سلامت برای بقای این گونه‌ها «تهدید جدی» باشد.

من این افتخار بزرگ را داشتم که از تیم شجاع ویرونگا در مقابله با حفاری‌های غیرقانونی نفت در سال ۲۰۱۳ حمایت کنم و با آن‌ها دیدار داشته باشم.
لئوناردو دی‌کاپریو

دی‌کاپریو به شبکه بی بی سی گفته است: «ویرونگا برای محافظت از جمعیت گوریل‌های کوهستانی در معرض خطر، نیازمند تامین اعتبار است تا از محیط‌بانان و خانواده‌های آن‌ها که در حال انجام وظیفه هستند حمایت کند.»

وی افزود: «من این افتخار بزرگ را داشتم که از تیم شجاع ویرونگا در مقابله با حفاری‌های غیرقانونی نفت در سال ۲۰۱۳ حمایت کنم و با آن‌ها دیدار داشته باشم.»

AP Photo
یک گوریل کوهی در پارک ملی ویرونگاAP Photo

دی‌کاپریو اعلام کرده است که از طریق سازمان خود، با نام «اتحاد زمین» به صندوق پارک ملی ویرونگا کمک مالی می‌کند.

کمیسیون اروپا، موسسه حفاظت از حیات وحش و موسسه امرسون کالکتیو سایر مشارکت‌کنندگان در صندوق حمایت از پارک ویرونگا هستند.

پارک ملی ویرونگا جزو قدیمی‌ترین ذخایر طبیعی در آفریقا است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این پارک زیستگاه صدها گونه از پرندگان، خزندگان و پستانداران است. همچنین گوریل‌های کوهستانی در معرض خطر در این پارک زندگی می‌کنند. برخی دیگر از گونه‌های در خطر نیز در این پارک یافت می‌شوند.

دو آتشفشان فعال در این پارک قرار گرفته‌ است که به اکوسیستم منحصر به فرد آن کمک می‌کند.