پیرترین گوریل اروپا در آتش‌سوزی باغ وحشی در آلمان جان سپرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مأموران آتشنشانی در حال مبارزه با حریق باغ وحش کرفلد آلمان
مأموران آتشنشانی در حال مبارزه با حریق باغ وحش کرفلد آلمان   -   کپی رایت  عکس از ای پی

آتش‌سوزی عظیمی که در باغ‌ وحشی در آلمان در گرفت به کشته شدن بیش از ۳۰ جانور این باغ‌ وحش از جمله پیرترین گوریل اروپا انجامید.

به گفتهٔ مقامات باغ وحش کِرِفلد که در نزدیکی شهر دوسلدورف آلمان واقع شده، محدودهٔ زندگی میمون‌ها در این باغ وحش در اثر حریق بیشترین خسارت را دیده و به‌کلی سوخته است.

رئیس باغ وحش کِرِفلد روز چهارشنبه اعلام کرد که پنج اوران‌گوتان، یک شامپانزه و دو گوریل به همراه شماری از میمون‌های کوچکتر و دیگر جانوران این باغ وحش در اثر آتش‌سوزی کشته شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

عکس از فیسبوک باغ وحش کرفلد
تصویری که باغ‌وحش کرفلد روی فیسبوک خود منتشر کرده استعکس از فیسبوک باغ وحش کرفلد

گرچه کارشناسان گفته‌اند احتمال می‌دهند که منشأ این حریق، فانوس‌های چینی بوده که دقایقی قبل از شعله‌ور شدن بخشی از این باغ وحش در آسمان دیده شده‌اند اما گروهی دیگر معتقدند که این حریق در اثر آتش‌بازی‌های سال نو روی داده است.

جیمز بروکنر عضو جامعهٔ حافظ حقوق حیوانات آلمان در این باره اعلام کرد: «اگر آتش‌بازی سبب این حریق شده باشد آنگاه این تأیید ترسناکی است بر پیامدهایی که آتش‌بازی‌های کنترل‌نشده می‌تواند داشته باشد.»

شماری از فعالان حقوق حیوانات در همین راستا خواستار محدود کردن آتش‌بازی‌ در مکان‌هایی نظیر باغ وحش‌ها و پارک‌ها شده‌اند که حیوانات در آنها زندگی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: