Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت فرانسه: همجنسگراهراسی ریشه‌های عمیقی در جامعه فرانسه دارد

People in Paris pay tribute the victims of a mass shooting at an Orlando gay club, Monday, June 13, 2016.   -   Copyright  AP Photo/Martin Meissner
People in Paris pay tribute the victims of a mass shooting at an Orlando gay club, Monday, June 13, 2016. - Copyright AP Photo/Martin Meissner Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وازت کشور فرانسه همزمان به رو جهانی علیه همجنسگرا هراسی و تراجنس هراسی، آمار جرایم مرتبط در فرانسه را منتشر کرده و خواستار افزایش هوشیاری مقمات دولتی و بسیج جامعه برای مقابله با این جرایم شده است.

آگهی

وزارت کشور فرانسه می گوید که همجنسگراهراسی و تراجنس‌هراسی ریشه‌های عمیقی در جامعه این کشور دارد و اقدامات ضد دگرباشان جنسی در سال گذشته در فرانسه افزایش شدیدی داشته است.

وزارت کشور فرانسه همزمان با روز جهانی علیه همجنسگراهراسی و تراجنسهراسی، آمار جرایم مرتبط را منتشر کرده و خواستار افزایش هوشیاری مقامات دولتی و بسیج جامعه برای مقابله با این جرایم شده است.

به گزارش این وزاتخانه، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۸۷۰ نفر قربانی جرایم ضدهمجنسگراها و ضددگرباشان جنسی شده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۸، ۳۶ درصد افزایش نشان می دهد. آمار این نوع جرایم در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۳ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است.

از میان قربانیان جرایم ضد همجنسگرایان و دگرباشان جنسی، سه چهارم مرد بوده‌اند و در ۶۲ درصد موارد قربانیان زیر ۳۵ سال سن داشته‌اند. همچنین بیش از یک سوم این جرائم در مناطق شهری با بیش از ۲۰۰ هزار نفر رخ داده است.

به گزارش وزارت کشور فرانسه، خشونت جسمی و جنسی ۲۸ درصد جرایم رخ داده و ۳۳ درصد هم انواع توهین‌ها را شامل شده است.

روز جهانی مقابله با همجنسگراهراسی و تراجنس‌هراسی هر ساله در تاریخ ۱۷ مه برگزار می شود، روزی که در سال ۱۹۹۰ میلادی سازمان جهانی بهداشت، همجنسگرایی را از لیست بیماری‌های روانی خارج کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال گور دو شاعر به پانتئون

رژه همجنسگرایان هندی با چاشنی حمایت از محیط زیست

ورزشکاران با پیام صلح نام خود را بر روی میله‌های محل برگزاری المپیک پاریس نوشتند