اتحادیه اروپا نیم میلیون شهروند گرفتار کرونا را به خانه آورد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اتحادیه اروپا نیم میلیون شهروند گرفتار کرونا را به خانه آورد
کپی رایت  AP

اتحادیه اروپا بیش از نیم میلیون شهروند گرفتار در بند محدودیت‌های کرونایی را از خارج مرزها به کشورهای عضو این اتحادیه بازگردانده است.

این اقدام نتیجه تلاش هماهنگ یک کارگروه کنسولی است که از هفدهم مارس، زمان اعمال محدودیت‌های تردد ناشی از شیوع بحران کرونا در اغلب کشورها با هدف بازگرداندن شهروندان اروپایی به کشورهایشان تشکیل شده بود.

بر اساس این گزارش، از زمان آغاز به فعالیت این کارگروه در ۱۷مارس گذشته تاکنون بیش از نیم میلیون شهروند اروپایی برغم محدودیت‌‌های ناشی از بسته شدن مرزها و لغو پروازهای بین‌المللی به کشورشان بازگردانده شده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی «شنگن ویزا انفو» SchengenVisaInfo با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از شارل میشل،‌ رئیس شورای اتحادیه اروپا ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های مستمر و حرفه‌ای اعضای کارگروه یاد شده شمار دقیق شهروندان اروپایی را که در زمان اعمال محدودیت‌‌های شدید به کشورهایشان بازگردانده شدند ۵۸۰ هزار نفر اعلام کرده است.

Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
فرودگاه بوستون در ایالات متحده و مسافرانی که برای بازگشت به کشورشان سرگردانندCopyright 2020 The Associated Press. All rights reservedMichael Dwyer

به گفته رئیس شورای اروپا، اعضای این کارگروه برای دسترسی به بیش از ۶۲۵ هزار شهروند اتحادیه اروپا و بازگردان آنها به کشورهایشان در دوره سخت محدودیت‌ها با توجه به مشکلات ناشی از لغو و کمبود پرواز و حتی زمین‌گیر شدن وسائل حمل و نقل زمینی چالش بی سابقه‌ای را پشت سر گذاشتند.

مقامات آلمانی حدود یک ماه و نیم پیش اعلام کردند که بی سابقه‌ترین و بزرگ‌ترین فرایند بازگردان شهروندان خود را از خارج کشور در طول بحران سلامت ناشی از شیوع ویروس کرونا آغاز کرده‌اند.

بر اساس آمار ارائه شده، آلمان تاکنون بیش از ۲۴۰ هزار شهروند خود را با پروازهای تجاری و نیز پروازهای چارتر دولت فدرال به کشور بازگردانده است.

بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر از شهروندان اروپایی تاکنون به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۱۶۴ هزار نفر نیز در قاره سبز در پی ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید