Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زنگ خطر یوروپل: آزار جنسی آنلاین کودکان در قرنطینه در اتحادیه اروپا افزایش یافته است

زنگ خطر یوروپل: آزار جنسی آنلاین کودکان در قرنطینه در اتحادیه اروپا افزایش یافته است
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر یوروپل می گوید گزارش ها از بیست و هفت کشورعضو اتحادیه اروپا نشان می دهد در جریان قرنطینه آزارو اذیت آنلاین کودکان افزایش یافته است.

آگهی

کاترین دی بول ، مدیر یوروپل روز دوشنبه گفت سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان در اتحادیه اروپا در پی شیوع ویروس کرونا و در جریان قرنطینه کودکان و نوجوانان افزایش یافته است.

این آژانس مبارزه با جرم و جنایت در اروپا اعلام کرد با بازشدن گام به گام مدارس و نظارت معلمان شاید مشخص شود که اوضاع بدتر هم بوده است و آمار قطعی و واقعی به ما گزارش نشده است.

کاترین دی بول، مدیر یوروپل که در جلسه پرسش و پاسخ در پارلمان اتحادیه اروپا حاضر شده بود گفت: «نگران کننده‌ترین موضوع افزایش فعالیت آنلاین توسط افرادی است که به دنبال موارد آزار جنسی کودکان هستند.»

دوبول که رئیس پیشین پلیس بلژیک هم بوده است اعلام کرد گزارشهای ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نشان می دهد که فعالیت‌های موسوم به پدوفیلی، آزار و تجاوز جنسی به کودکان، در سه ماه اخیر افزایش کم سابقه ای یافته است.

کاترین دی بول تاکید کرد که برخی از متهمانی که توسط بازرسان یوروپل بازداشت شده اند، اعتراف کرده اند که توسط دارک وب ها، با کودکان در ارتباط هستند. به این معنی که بسیاری از کودکان نیز در این دارک وب‌ها فعال هستند و این موضوع به کفته یوروپل بسیار خطرناک است.

به گفته رئیس یوروپل، سوءاستفاده گران جنسی در تلاشند تا از حضور بیش از پیش کودکان در اینترنت نهایت استفاده را ببرند.

گزارش‌ها نشان می دهد کاربران پدوفیل، کودک آزار، در بسیاری از موارد وارد سیستم‌های عاملی شده اند که از سوی والدین کودکان کاملا تحت نظارت قرارداشته و قفل شده بودند.

این مقام یوروپل اظهار امیدواری کرد که بزودی با باز شدن مدارس معلمان بتوانند بیشتر در زمینه آگاهی بخشی و خصوصا معرفی مجرمان به نیروهای پلیس کمک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان آلمان از برچیده شدن «بزرگترین» سایت داد و ستدهای غیرقانونی در جهان خبر داد

آبه پیر کشیش معروف فرانسوی و بنیانگذار موسسه خیریه ضد فقر به آزار جنسی ۷ زن متهم شد

گزارش عفو‌ بین‌الملل از وضعیت حقوق زنان در اقلیم کردستان عراق: در برابر خشونت خانگی بی‌پناه هستند