مجموعه‌ای برای مردم دلتنگ در قرنطینه؛ صدای شلوغی شهر نیویورک را بشنوید

مجموعه‌ای برای مردم دلتنگ در قرنطینه؛ صدای شلوغی شهر نیویورک را بشنوید
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرنطینه طولانی ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث شده تا مردم شهرهای بزرگ جهان حتی دلشان حتی برای شلوغی، صدای بوق ماشین‌ها و ساخت و سازها تنگ شود. شما هم از هر کجای جهان که هستید می توانید در این مطلب صداهای شهر نیویورک را بشنوید🔽

آگهی

قرنطینه طولانی ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث شده تا مردم شهرهای بزرگ جهان حتی دلشان حتی برای شلوغی، صدای بوق ماشین‌ها و ساخت و سازها تنگ شود.

خیابان‌های خالی و ساکت کلان شهری مانند نیویورک برای بسیاری از ساکنان آن ترسناک است. افرادی که در حالت عادی از ترافیک و سر و صدای شهر گلایه داشتند.

کتابخانه مرکزی نیویورک در روزهای قرنطینه آلبومی از صداهای شهر را منتشر کرده است تا مردم بتوانند از خانه، قدم زدن در خیابان، مرکز خرید و گوشه و کنار شهر را تصور کنند.

آژانس «نیویورک مادر» که تولید این آلبوم را بر عهده داشته است می‌گوید که هر کدام از قطعات این مجموعه از طریق صداها داستانی را روایت می‌کند.

مدیر این آژانس با اشاره به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در نیویورک می‌گوید: «امیدواریم که این مجموعه مردم را به مکان‌هایی که دوست دارند بازگرداند و از این طریق روح جمعی را در دوران انزوا و قرنطینه تقویت کند.»

کری ولش، مسئول روابط عمومی کتابخانه مرکزی نیویورک می‌گوید: «کتابخانه ما به مدت ۱۲۵ سال زندگی روزمره در نیویورک را جمع‌آوری و بایگانی کرده است و صداها بخش عظیمی از تاریخ زندگی این شهر است.»

آلبوم «دلتنگ صداهای نیویورک» روز اول ماه مه منتشر شد. در این مجموعه قطعاتی به عناوینی مانند «خیال ساعت‌های شلوغی»، «برای خاطر همسایه‌های پر سر و صدا»، «تاکسی می‌گرفتم به هر کجا» و «کتابخانه‌ای نه خیلی ساکت» وجود دارد.

به صداهای شهر نیویورک گوش کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قرنطینه موجب افزایش بی‌سابقه تولید عسل در آلبانی شد

افزایش اختلافات زناشویی در دوران قرنطینه؛ فرانسه از قربانیان خشونت خانگی در هتل مراقبت می‌کند

تصاویری از انتقال هواپیمای مافوق صوت کنکورد از مسیر رودخانه در نیویورک