دو سوم مومنان آمریکایی‌ کرونا را پیامی از جانب خدا می‌دانند

Mike Pence
Mike Pence Copyright Charlie Neibergall/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۶۵ درصد مومنان آمریکایی بر این باورند شیوع ویروس کرونا پیامی از جانب خداست تا مردم شیوه زندگی خود را تغییر دهند.

آگهی

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیش از ۶۵ درصد آمریکایی‌های باورمند بعد از شیوع بیماری کووید ۱۹ به این نتیجه برسند که خدا می‌خواهند به آنها بگوید باید شیوه زندگی کردن خود را تغییر دهند.

ویروس کرونا تا کنون بیش از ۸۷ هزار آمریکایی را کشته و برای میلیون‌ها نفر هم مشکلات اقتصادی بسیاری ایجاد کرده اما یافته‌های نظرسنجی که توسط دانشگاه شیکاگو و با همراهی مرکز تحقیقات خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام شده نشان می‌دهد ۳۱ درصد از آمریکایی‌هایی که به خدا باور دارند بر این اعتقادند که ویروس کرونا یک نشانه از سوی خدا بوده تا این پیام را به آنها منتقل کند که باید زندگی‌شان را تغییر دهند.

بر اساس این نظرسنجی سیاه‌پوستان آمریکا نسبت به سایر نژادهای دیگر احتمال بیشتری می‌دهند که این ویروس نشانه‌ای است که خدا از طریق آن می‌خواهد بدون توجه به تحصیلات، درآمد، جنسیت و نژاد، بشریت را تغییر دهد.

همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد ۸۲ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند به خدا باور دارند و ۲۶ درصد آنها هم گفته‌اند در اثر شیوع بیماری کووید ۱۹ ایمان آنها تقویت شده، این در حالیست که تنها ۱ درصد گفته‌اند پس از شیوع ویروس کرونا ایمانشان تضعیف شده است.

کاترین لوفتون، استاد مطالعات دینی در دانشگاه ییل می‌گوید تعداد زیادی از آمریکایی‌هایی که ویرس کرونا را به عنوان پیام خدا تعبیر می‌کنند در تصور خود می‌گویند «اگر تغییر نکنم این بدبختی و مصیبت ادامه می‌یابد.»

تاکنون حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۸۷ هزار و ۹۷۶ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در آمریکا؛ هدیه کتاب برای دانش‌آموزانی که در قرنطینه گرفتارند

دونالد ترامپ: احتمالا تا ۱۰۰ هزار آمریکایی در اثر ابتلا به ویروس کرونا می‌میرند

بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ تگزاس جان دست کم ۲ نفر را گرفت