Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بوسه زدن به توپ در مسابقات فوتبال آمریکای جنوبی ممنوع شد

Brazil Argentina Soccer Copa Sudamericana
Brazil Argentina Soccer Copa Sudamericana Copyright Leo Correa/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Leo Correa/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از این به بعد بازیکنان فوتبال اجازه ندارند آب دهان خود را در هنگام مسابقه فوتبال به بیرون پرتاب کنند یا بینی خود را در زمین خالی نمایند.

آگهی

بازیکنان فوتبال در آمریکای جنوبی دیگر اجازه ندارند به توپ بوسه بزنند.

کنفدارسیون فوتبال آمریکای جنوبی روز پنجشنبه با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی را برای بازیکنان فوتبال وضع کرده است. بر این اساس نه تنها بوسه زدن به توپ ممنوع خواهد بود که بازیکنان اجازه ندارند در زمین فوتبال بینی خود را خالی کنند یا آب دهان پرتاب نمایند.

هنوز تاریخ مشخصی برای آغاز دوباره مسابقات فوتبال در منطقه آمریکای جنوبی اعلام نشده و مشخص نیست جام لیبرتادورس و کوپا آمریکا چه زمانی برگزار می‌شود.

همچنین از دیگر مقررات تازه‌ای که در این خصوص وضع شده اجباری شدن استفاده از ماسک برای بازیکنان نیمکت نشین است. بر این اساس تمام کادر هر تیم که روی نیمکت حضور دارند باید ماسک داشته باشند. بر همین اساس، بازیکنان چه پیش، چه در هنگام و همچنین پس از پایان مسابقه حق ندارند توپ را ببوسند.

اندازه‌گیری دمای بدن تمام بازیکنان اصلی و نیمکت نشین از دیگر قوانین تازه‌ای است که در فوتبال آمریکای جنوبی اجرایی خواهد شد. از سوی دیگر سنت همیشگی تبادل پرچم بین کاپیتان‌ها پیش از شروع بازی و البته تعویض پیراهن بین بازیکنان در انتهای بازی ممنوع خوهد بود.

بازیکنان و کادر فنی هر تیم موظفند در طول مسابقه از بطری‌های آب جداگانه استفاده کنند و حضور در کنفرانس‌های خبری پس از بازی هم تنها به شرط استفاده از ماسک مجاز خواهد بود. همچنین همانطور که فیفا تایید کرد، انجام ۵ تعویض در هر مسابقه قانونی می‌شود.

همچنین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد مبلغ ۱۴ میلیون دلار به ۱۰ اتحادیه عضو خود کمک خواهد کرد و البته این مبلغ باید بین حدود ۴۰۰ باشگاه حاضر در این منطقه تقسیم شود.

با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بیش از دو ماه است که فوتبال به کما رفته و تمام مسابقات به حالت تعلیق در آمده‌اند. اما خبر خوش برای فوتبالدوستان این است که لیگ‌های اروپایی یکی پس از دیگری در حال شروع شدن هستند و به جز لیگ فرانسه که مسابقات امسال خود را لغو کرده، لیگ‌های آلمان، اسپانیا، انگلستان و ایتالیا به زودی از سر گرفته خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازیکنان بایرن مونیخ بار دیگر از بخشی از دستمزد خود چشم‌پوشی کردند

نقض دستورالعمل‌های بهداشتی در بوندس‌لیگا؛ درخواست برای سختگیری‌های بیشتر

اعضای سازمان جهانی بهداشت بر سر مقابله با همه‌گیری‌های آینده به توافق نرسیدند