Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا به چین دربارۀ نفوذ هکرها به داده‌های مرتبط با کشف واکسن کرونا هشدار داد

آمریکا به چین دربارۀ نفوذ هکرها به داده‌های مرتبط با کشف واکسن کرونا هشدار داد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا می‌گویند در حال آماده سازی هشداری رسمی به دولت چین بدلیل نفوذ در اطلاعات و داده‌های مرتبط با کشف واکسن کرونا هستند.

آگهی

اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف‌بی‌آی در کنار وزارت امنیت داخلی این کشور در حال آماده سازی یک «اخطاریه رسمی به دولت چین» است.

بنا بر گزارش نیویورک تایمز، دلیل این کار، هشدار به پکن دربارۀ نفوذ هکرهای چینی به دامنه اطلاعات و داده‌های آمریکا، خصوصا در زمینه تحقیقات مرتبط با کشف واکسن کرونا است.

پیش از این نیز بریتانیا و ایالات متحده در بیانیه‌ای مشترک به ورود «هکرهای خارجی به اطلاعات مرتبط با بیماری کووید-۱۹» هشدار داده بودند.

پلیس فدرال ایالات متحده پس ازتحقیقات گسترده به این اطمینان رسیده است که پکن به دنبال دستیابی به مالکیت فکری ارزشمند و داده‌های سلامت عمومی، از طریق هک کردن اطلاعات نهادهای دولتی و غیردولتی آمریکاست.

اف‌بی‌آی در گزارش خود به کاخ سفید اعلام کرده است که دولت چین در حملات سایبری عموما از «عوامل غیربومی» استفاده می‌کند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که دوشنبه در اسرائیل نیز نشستی محرمانه در ارتباط با آنچه دولت اسرائیل «حمله سایبری ایران به شبکه آب شهری این کشور» می‌نامد، برگزارشد.

به گفته نیویورک تایمز تصمیم برای متهم کردن هکرهای چینی، بخشی از یک «استراتژی بازدارنده گسترده‌تر است» که از سوی فرماندهی نیروهای سایبری ایالات متحده و آژانس امنیت ملی این کشور ماهها پیش از شیوع بیماری کووید-۱۹ در دستور کار قرارگرفته است. 

کریستوفر کربز، مدیر آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری آمریکا در گفتگو با نیویورک تایمز اعلام کرد که چینی‌ها مدتهاست سابقه بدی در فضای مجازی دارند و نباید از حملات سایبری اخیر آنها شگفت زده شویم.

در این گزارش می‌خوانیم که کشورهای دیگری از جمله کره جنوبی و ویتنام نیز در صدد هک کردن اطلاعات و داده‌های مرتبط با ویروس کرونا از کشورهای پیشرو در مبارزه با این بیماری هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سوم دانش آموزان آمریکا حاضر به شرکت در کلاس‌های درس آنلاین در پاییز آینده نیستند

تخریب مساجد و سانسور متون؛ چین چگونه مسلمانان را در سین‌کیانگ سرکوب می کند؟

رزمایش «مجازات تایوان» چین با انجام حملات موشکی ساختگی؛ تایپه: تسلیم نمی‌شویم