وقوع انفجار در یک انبار مهمات در حمص سوریه چندین زخمی بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
وقوع انفجار در یک انبار مهمات در حمص سوریه چندین زخمی بر جا گذاشت
Copyright  ویدیو از تصویر

وقوع چند انفجار در انبار مهمات یک پایگاه نظامی در حمص سوریه، روز جمعه اول ماه مه، چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. حمص سومین شهر بزرگ سوریه در غرب این کشور و مرکز استان حمص است.

سانا، خبرگزاری رسمی سوریه، به نقل از یک منبع نظامی دلیل این انفجارها را «خطای انسانی هنگام انتقال برخی از مهمات» عنوان کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا اعلام کرد: «گمان می‌رود این انفجار‌ها ناشی از یک حمله موشکی از سوی اسرائیل روی داده باشد.»

ارتش اسرائیل تا به این لحظه از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه این «انبار اسلحه در جنوب شهر حمص متعلق به حزب‌الله لبنان، گروه شبه‌نظامی تحت حمایت ایران بوده است.» ایران در جنگ داخلی ۹ ساله سوریه از دولت بشار اسد پشتیبانی و حمایت کرده است.

فیلم‌هایی که توسط سانا، آژانس خبری رسمی دولت سوریه منتشر شده خودروهایی را نشان می‌دهد که به دنبال وقوع انفجار اخیر آسیب دیدند.

اسرائیل بارها به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه حمله کرده است. در یک ماه گذشته نیز حملات اسرائیل به اهدافی در داخل کشور سوریه گزارش شده است.

حسن الجندی، مدیر بخش درمان و سلامت شهر حمص به رسانه‌های محلی سوریه گفت: «انفجارهای روز جمعه منجر به زخمی شدن ۱۰ فرد غیرنظامی شد که در نزدیکی محل انفجار بودند.»

طلال برزی، استاندار حمص نیز گفته که هنوز مشخص نیست دلیل این انفجارها چه بوده است. با این حال این مقام بدون اینکه نامی از نیروهای «حزب الله» ببرد حمله به یک «پایگاه نظامی شامل یک انبار اسلحه» را تایید کرد.

مقام‌های اسرائیلی در ماه‌های اخیر گفته‌اند که نیروهای حزب الله در تلاش برای ایجاد تاسیساتی جهت تولید موشک‌‌های هدایت‌شونده هستند و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید