Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آخرین یافته دانشمندان:‌ ابتلای دوباره به ویروس کرونا ممکن نیست

آخرین یافته دانشمندان:‌ ابتلای دوباره به ویروس کرونا ممکن نیست
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دکتر «اوه میونگ دون» می گوید ویروس کرونا ایجاد عفونت مزمن نمی کند و نمی تواند دوباره عود کند و بنابراین ابتلای دوباره به آن بعید است اما ممکن است در آینده، ویروس کرونا جهش پیدا کند و فردی که از کووید-۱۹ بهبود یافته را مانند ابتلا به آنفلوآنزا بیمار کند.

آگهی

دانشمندان کره جنوبی می گویند که یافته‌های آنها نشان می دهد فردی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته است بار دیگر به این بیماری مبتلا نمی شود.

این دانشمندان می گویند مواردی که بعنوان ابتلای دوباره به ویروس کرونا گزارش شده است در واقع به این دلیل بوده است که نتایج آزمایش‌ها نادرست بوده‌اند.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در کره جنوبی بعد از بررسی مواردی که گفته می شد ابتلای دوباره به کووید- ۱۹ است به این نتیجه رسیدند که فعال شدن مجدد این ویروس در بدن انسان غیرممکن است.

تا پیش از این اعتقاد بر این بود که ۲۷۷ بیمار در کره جنوبی مانند تعدادی از بیماران در چین و ژاپن برای دومین بار به کووید-۱۹ مبتلا شده اند و همین موضوع نگرانی‌ها درباره امکان جهش ژنتیکی این ویروس را افزایش داده بود.

با این حال تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس کرونا هیچ گونه تغییر مهمی را نشان نمی دهد که بتواند این ویروس را از چشم سیستم ایمنی بدن پنهان کند.

آزمایش‌های دانشمندان کره جنوبی نشان می دهد که تست افرادی که گفته می شود برای بار دوم به کرونا مبتلا شده‌اند به این دلیل مثبت گزارش شده است که آزمایش‌ها قادر به تشخیص ویروس زنده از نمونه های بی‌آزار و مرده کرونا در بدن فرد بهبود یافته نبوده‌اند.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها کره جنوبی می گویند برخلاف سایر ویروس ها مانند اچ.آی.وی و آبله مرغان که می تواند در هسته سلول‌های بدن انسان وارد شوند و برای سالها قبل از فعال شدن پنهان بمانند، ویروس کرونا بیرون از هسته سلول فرد میزبان باقی می ماند.

دکتر «اوه میونگ دون» از این مرکز تحقیقاتی می گوید که معنی این یافته این است که ویروس کرونا ایجاد عفونت مزمن نمی کند و نمی تواند دوباره عود کند و بنابراین ابتلای دوباره به آن بعید است اما ممکن است در آینده، ویروس کرونا جهش پیدا کند و فردی که از کووید-۱۹ بهبود یافته را مانند ابتلا به آنفلوآنزا بیمار کند.

بر اساسا گزارش‌هایی که از ابتلای مجدد به کووید-۱۹ منتشر شده بود، سازمان جهانی بهداشت به دولت ها هشدار داده بود که در استفاده از «گواهی ایمنی» برای افرادی که از بیماری کووید-۱۹ خوب شده اند، احتیاط کنند.

گواهی ایمنی روش پیشنهادی است برای پایان دادن به قرنطینه افرادی که در بدنشان آنتی‌بادی کرونا تولید شده است و بنابراین می توانند فعالیت معمولشان را از سر بگیرند.

در کره جنوبی بیش از ۱۰ هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند و تاکنون ۲۴۵ نفر (۲.۳ درصد) جانشان را از دست داده اند که از میانگین جهانی ۳.۴ درصد مرگ کمتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درس‌های کرونا با کاوه مدنی؛ تفاوت مهم میان همبستگی و علیت

آیا زنان کمتر از مردان «روان‌آزار» هستند؟

ناف شما تو رفته است یا برآمده، آیا می‌دانید چرا؟