Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کرونا و گله راننده تاکسی‌ها؛ «مگر می‌شود با ۲۰ هزارتومان درآمد به خانه رفت»

AFP
AFP Copyright تصویر از ویدیو
Copyright تصویر از ویدیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راننده‌ های تاکسی از جمله اقشاری در ایران به شمار می‌آیند که شیوع ویروس کرونا بر کار و کاسبی آنها تاثیر منفی داشته است. می‌گویند دولت به مردم توصیه می‌کند با وسیله شخصی حمل‌ونقل کنند و ما به زور نمی‌توانیم مسافر پیدا کنیم. درآمد آنها کاهش یافته اما قرض و قسط و کرایه‌خانه اکثر آنها همچنان پابرجاست.

آگهی

شیوع ویروس کرونا بر معیشت و اقتصاد قشرهای مختلفی در ایران تاثیرگذار بوده است. در میان آنها رانندگان تاکسی این روزها وضعیت نامساعدی دارند. آنها در شرایطی که باید به فکر قسط و کرایه خانه باشند با کاهش چشمگیر تعداد مسافران روزانه مواجه شدند.

محمد یکی از رانندگانی که در پایانه آریاشهر مسافرکشی می‌کند، می‌گوید: «وقتی دولت به مردم می‌گوید از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید، معلوم است که مسافر دیگر با تاکسی تردد نمی‌کند. این پایانه پر ماشین است اما مسافری نیست. وضعیت راننده‌ها داغون است، هم درگیر قسطیم و هم درگیر کرایه خانه.»

گله از کاهش چشمگیر مسافران

روح‌الله راننده تاکسی دیگری در همین خط از کاهش تعداد مسافران روزانه گله می‌کند و می‌افزاید: «همه مردم که این روزها بیرون نمی‌آیند. ماه رمضان هم که شروع شده، یکسری کارها مثل رستوران‌ها هم تعطیل شده است. فقط آنهایی بیرون می‌آیند که به فکر شکم‌شان هستند تا گشنه نماند و یک لقمه نان به خانه ببرند.»

همایون، راننده تاکسی دیگری در پایانه آریاشهر می‌گوید: «گاهی با دو نفر در پشت تاکسی و اگر مسافری باشد یک نفر در بخش جلو حرکت می‌کنیم. اما تعداد مسافران خیلی کم شده است. به ما مشما هم دادند تا فاصله‌گذاری رعایت شود اما کو مسافر؟ مگر می‌شود از صبح کار کرد و شب با ۲۰ هزارتومان به خانه رفت، اجاره‌خانه هست، خرج‌های دیگر و استهلاک ماشین.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راننده تاکسی سنگاپوری به دلیل انتشار پست فیسبوکی ۴ ماه به زندان می‌رود

کرونا در ایران و جهان؛ کووید۱۹ پیش از به‌رسمیت شناخته شدن در آمریکا نیز قربانی گرفته است

طعنه ترامپ به آمار کرونا در ایران: کسی واقعا این رقم را باور می‌کند؟