Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تکنولوژی مه‌آلود ناسا؛ از ضدعفونی کردن فضاپیما تا خانه و آمبولانس و مدارس

تکنولوژی مه‌آلود ناسا؛  از ضدعفونی کردن فضاپیما  تا خانه و آمبولانس و مدارس
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تکنولوژی جدید ناسا که پیش از این برای ضدعفونی کردن فضاپیما استفاده می‌شد حالا شاید بتواند در ایالات متحده به کمک بازگشایی مدارس و مشاغل بیاید.

آگهی

مدیر ناسا در برابر ترامپ دستگاهی را معرفی می‌کند که می‌تواند امیدها برای بازگشایی مدارس و مشاغل در آمریکا را بالا ببرد. اما این دستگاه چه کاری انجام می‌دهد؟ این دستگاه، ذرات استریل‌کننده به کوچکی اتم را به شکل مه در فضا پراکنده می‌کند. به گفته مدیر ناسا یک ساعت پس از این فرآیند دیگر اثری از ویروس کرونا روی سطوح باقی نمی‌ماند.

آنها پیشتر از این فناوری برای استریل‌کردن داخل فضاپیما استفاده می‌کردند و حالا این ایده به ذهنشان رسیده که چرا از این دستگاه استریل‌کننده سطوح برای داخل اتاق‌ها، مدارس و مشاغل استفاده نکنند.

جیم برایدنستاین، مدیر ناسا به این منظور به دیدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده رفت و درباره ویژگی‌های این دستگاه با او سخن گفت.

به گفته این مقام مسئول، این دستگاه می‌تواند به کمک استریل‌کردن فضاها و سطوح بیاید و امکان بازگشایی مدارس و مشاغل را فراهم آورد.

او در حالیکه دستگاه را روی میز مقابل ترامپ قرار داده بود درباره ویژگی‌های آن گفت: «ما از این فناوری برای استریل کردن فضاپیما استفاده می‌کردیم و گفتیم حالا چگونه می‌توانیم از آن برای استریل کردن فضای داخل اتاق استفاده کنیم؟ این دستگاه AMBUstat است، یک سیستم ضدعفونی کننده سطوح. آن را یک دستگاه تولید مه به حساب آورید که می‌تواند هر سطحی را استریل کند و دیگر در آنجا اثری از ویروس کرونا برجا نمی‌ماند.»

این مقام مسئول تاکید کرد: «ما همین حالا هم از این فناوری ناسا در آمبولانس‌ها استفاده می‌کنیم اما اکنون می خواهیم از آن برای داخل مدارس و زندانها استفاده کنیم.»

دونالد ترامپ از مدیر ناسا می‌پرسد : «بنابراین، مردم می توانند آن را [مه را] استنشاق کنند؟»

و آقای برایدنستاین پاسخ می‌دهد: «حدودا یک ساعتی طول می‌کشد، پس از آنکه اتاق از مه خالی شد.»

او در توضیح کاربردهای این دستگاه می‌گوید: «این را یک دستگاه استریلیزه کننده اتمی به حساب بیاورید که هر سطحی را لمس کند، تضمین می‌کند که دیگر آنجا هیچ میکروبی وجود نداشته باشد، این کاری است که ما با این دستگاه انجام می‌دهیم، از آن در آمبولانس‌ها استفاده می‌کردیم و حالا می‌خواهیم از آن برای استریلیزه کردن تمامی سطوح استفاده کنیم، به این ترتیب مدارس و مشاغل می‌توانند بازگشایی شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین سفر فضانوردان ناسا به ایستگاه بین‌المللی با سفینه خصوصی

چرا بسیاری از مردم در دوران شیوع کرونا خواب‌های عجیب می‌بینند؟

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها