افزایش پنجاه درصدی سرقت از فروشگاه ها در پاریس؛ داروخانه اولویت سارقان

افزایش پنجاه درصدی سرقت از فروشگاه ها در پاریس؛ داروخانه اولویت سارقان
Copyright داروخانه در پاریس
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار نشان می دهد سرقت از فروشگاه ها و شرکت ها در پاریس پنجاه درصد بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته میلادی است. قرنطینه یکی از دلایل اصلی آن است.

آگهی

سرقت و دزدی از فروشگاه‌ها و شرکت‌ها درپاریس، پایتخت فرانسه در سه ماهه اول سال میلادی بیش از ۵۰ درصدنسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.

سه ماهه اول سال، ماه مارس را هم دربرمی گیرد. فرانسه از هفدهم ماه مارس به قرنطینه رفت و بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک و فروشگاه‌ها تعطیل شدند.

در سال جاری میلادی و در سه ماهه اول سال، بیش از ۱۱۱۴ مورد سرقت گزارش شده است که این عدد در سال گذشته ۷۱۴ مورد بود.

به این ترتیب آمار سرقت در پایتخت بیش از ۵۶ درصد افزایش داشته است.

داروخانه‌ها یکی از مهم‌ترین اهداف سارقان بوده اند. به گفته یکی از کارشناسان پلیس فرانسه به دلیل باز ماندن داروخانه‌ها در دوران قرنطینه و وجود پول روزانه در صندوق‌ها سارقان برای دستبرد بیشتر آنها را انتخاب می کنند. هم چنین گفته می شود داروهای کمیاب و گران قیمت نیز بسیار بیشتر از قبل از داروخانه‌ها به سرقت رفته اند.

در مقابل بدلیل خانه نشینی شهروندان، سرقت از منازل نسبت به سال قبل ۱.۹۹ درصد کاهش داشته است. البته شهرداری پاریس که این گزارش‌ها رامنتشر می کند، می گوید احتمال خطا در این آمار کاملا وجود دارد چرا که بسیاری از کسانی که پیش از قرنطینه از پاریس به شهرهای کوچک تر رفته اند همچنان امکان بازگشت و اطلاع رسانی درباره سرقت احتمالی خانه‌هایشان را ندارند.

همزمان گزارش شده است که خشونت‌های خیابانی و سرقت خودرو نسبت به سال گذشته در این زمان کاهش یافته است. خشونت و آزار جنسی هم نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته کمتر شده است.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که در یک هفته اخیر تنش‌ها بین ساکنان چند حومه محروم شمالی پاریس و نیروهای پلیس خبرساز بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرقت کم‌سابقه در فرانسه؛ افراد مسلح با ۹ میلیون یورو گریختند

درگیری جوانان خشمگین حومه‌های پاریس با پلیس برای سومین شب پیاپی ادامه یافت

ماسک و تست رایگان؛ تدبیر شهردار پاریس برای پایان قرنطنیه در پایتخت فرانسه