کرونا در ایران و جهان؛ هزار و ۱۶۸ مورد جدید ابتلا و ۹۳ فوتی در ایران ثبت شد

کرونا در ایران و جهان؛ هزار و ۱۶۸ مورد جدید ابتلا و ۹۳ فوتی در ایران ثبت شد
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز ۳ میلیون نفر و تعداد جان‌باختگان به ۲۰۰ هزار نفر نزدیک می‌شود.

آگهی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز ۳ میلیون نفر و رقم جان‌باختگان آن به ۲۰۰ هزار نفر نزدیک می‌شود. در این میان آمریکا با حدود ۹۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۵۰ هزار فوتی، صاحب بیشترین آمار بیماران و قربانیان کووید ۱۹ در جهان است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ خورشیدی (۲۴ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

24.04.2020
17:00

آمار بریتانیا بار دیگر اوج گرفت

آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در بریتانیا باز هم به طرز چشمگیری افزایش یافت. با مرگ ۷۶۸ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته در بریتانیا، شمار کل جان‌باختگان کرونا در این کشور به ۱۹ هزار و ۵۰۶ نفر رسید و با ثبت ۵ هزار و ۳۸۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در همین مدت، آمار کلی مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در این کشور نیز به  ۱۴۳ هزار و ۴۶۴ نفر افزایش یافت.
24.04.2020
16:44

ارتش فرانسه ۷۰ کیلو داروی کرونا سفارش داد

ارتش فرانسه ۷۰ کیلوگرم کلروکین که از آن به عنوان داروی احتمالی کرونا یاد می‌شود سفارش داده است. در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی فرانسه منتشر شد بشکه‌های حاوی کلروکین حین تحویل به داروخانه مرکزی ارتش فرانسه دیده می‌شوند.
کلروکین دارویی است که یک دانشمند معروف فرانسوی به نام پروفسور دیدیه رائولت ترکیب آن با آنتی‌بیوتیک آزیترومایسین را که برای مالاریا استفاده می‌شود برای درمان کرونا پیشنهاد کرده است. دانشمندان اروپایی در حال آزمایش این دارو هستند.
ارتش فرانسه خبر تحویل گرفتن ۷۰ کیلوگرم کلروکین را تأیید کرده، اما گفته که این مقدار دارو را محض احتیاط خریده است.
24.04.2020
16:27

مرگ و میر در فرانسه ۲۵ درصد افزایش یافت

میزان مرگ و میر در فرانسه به دلیل همه‌گیری کرونا از ابتدای ماه مارس تا نیمه آوریل امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۲۵ درصد افزایش یافت.
مرکز آمار فرانسه با اعلام این مطلب گفته است که بیشترین رشد آمار استانی مرگ و میر در همین بازه زمانی مربوط به استان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس با ۹۱ درصد و بیشترین رشد آمار شهرستان‌ها مربوط به استان «اورَن»، نخستین کانون کرونا با ۱۴۴ درصد بوده است.
24.04.2020
15:49

واکسن کرونا؛ سازمان جهانی بهداشت به دنبال ابتکار عملی «تاریخی» است

سازمان جهانی بهداشت در پی ابتکار عملی «تاریخی» در زمینه تولید و توزیع واکسن کووید ۱۹ است. تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه در یک نشست مطبوعاتی آنلاین با اعلام این مطلب گفت: «موضوع عبارت از یک همکاری تاریخی میان کشورهای جهان برای شتاب بخشیدن به روند تهیه، تولید و توزیع عادلانه واکسن کووید ۱۹ و نیز تشخیص و درمان این بیماری است.»
24.04.2020
15:17

جهش آمار جان‌باختگان کرونا در برزیل

یک روز پس از آن که وزیر جدید بهداشت برزیل از رونمایی طرح دولتی مبارزه با کرونا در روزهای آتی خبر داد، آمار جان‌باختگان روزانه کرونا در اینت کشور با جهشی چشمگیر از ۴۰۰ نفر گذشت و به ۴۰۷ نفر رسید. تا کنون شمار کل جان‌باختگان کرونا در برزیل به ۳ هزار و ۳۴۳ نفر و مجموع مبتلایان در این کشور به ۵۰ هزار و ۲۳۰ نفر رسیده است.
ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل با وضع مقررات قرنطینه به شدت مخالف است و به همین دلیل دو روز پیش وزیر بهداشت پیشین خود را که طرفدار قرنطینه عمومی بود برکنار و فرد دیگری به نام نلسون تیک را جانشین او کرد.
منتقدان دولت پوپولیست برزیل و برخی رسانه‌های این کشور آمار رسمی اعلام شده دولتی را اعتمادپذیر و واقعی نمی‌دانند.
24.04.2020
14:42

مدارس اتریش ده روز دیگر باز می‌شوند

دولت اتریش اعلام کرد مدارس این کشور که از حدود ۴۰ روز پیش و با آغاز قرنطینه بسته شده بودند، از تاریخ ۴ مه (۱۵ اردیبهشت) به تدریج بازگشایی خواهند شد.
حدود ۱.۱ میلیون از جمعیت ۸.۶ میلیون نفری اتریش را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.
24.04.2020
14:28

شمار فوتی‌های اسپانیا به پایین‌ترین حد در یک ماه اخیر رسید

شمار جان‌باختگان کرونا در اسپانیا در شبانه‌ روز گذشته ۳۶۸ مورد اعلام شد. این پایین‌ترین آمار روزانه مرگ و میر کرونا در اسپانیا در از یک ماه پیش تا کنون محسوب می‌شود.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۲۲ هزار و ۵۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.
همچنین با ثبت ۶ هزار و ۷۴۰ مورد جدید ابتلا به  کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کلی مبتلایان به این بیماری در اسپانیا به ۲۱۹ هزار و ۷۶۴ مورد رسیده است.
24.04.2020
13:06

هزار و ۳۳۰ مبتلا در افغانستان؛ کابل در کانون کرونا

با ثبت ۹۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان، شمار کلی مبتلایان به این ویرس از آغاز شیوع تا کنون به هزار ۳۳۰ نفر رسید.

همچنین با مرگ ۳ نفر از بیماران کووید ۱۹ در قندهار در شبانه روز گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری در کشور نیز به ۴۳ تن رسید. بنا بر گزارش‌های رسمی دولت افغانستان، کابل در کانون شیوع کرونا در این کشور قرار دارد.

24.04.2020
12:48

آمار مرگ و میر در کره جنوبی صفر شد

در شبانه روز گذشته هیچ موردی از مرگ و میر بر اثر کرونا در کره جنوبی گزارش نشده است. در هفته‌های اخیر این نخستین بار است که آمار فوتی‌های کره جنوبی به صفر می‌رسد، گر چه در چند روز گذشته نیز آمار فوتی‌ها در این کشور یک یا دو نفر بیشتر نبوده است.

در کره جنوبی تا کنون ۱۰ هزار و ۷۰۸ مورد ابتلا به کووید ۱۹ ثبت شده و در مجموع ۲۴۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

کره جنوبی تا کنون یکی از موفق‌ترین کشورها در مهار کرونا بوده است.

24.04.2020
12:25

هزار و ۱۶۸ مورد جدید ابتلا و ۹۳ فوتی در ایران

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به بهبودی و ترخیص ۶۶ هزار و ۵۹۶ بیمار کووید ۱۹در کشور از شناسایی هزار و ۱۶۸ بیمار جدید خبر داد. به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران به ۸۸ هزار و ۱۹۴ نفر رسید.

به گفته جهانپور در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ بیمار کرونا جان خود را از دست داده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۵ هزار و ۵۷۴ نفر رسیده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود

چرا مردم در فصل زمستان بیشتر سرما می‌خورند؟

فرانسه با اوج‌گیری دوباره کرونا برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد