کرونا بودجه ۲۰۲۰ دولت فرانسه را اصلاح کرد؛ نیازمندان یارانه بیشتری می‌گیرند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کرونا بودجه ۲۰۲۰ دولت فرانسه را اصلاح کرد؛ نیازمندان یارانه بیشتری می‌گیرند
کپی رایت  AP

مجلس سنای فرانسه لایحه اصلاحیه بودجه سال ۲۰۲۰ دولت این کشور را به منظور لحاظ هزینه‌های مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا تصویب کرد.

بر پایه این اصلاحیه، ارزش «بودجه بحران» دولت فرانسه با هدف غلبه بر رکود اقتصادی ۸ درصدی در سال جاری میلادی به میزان ۱۱۰ میلیارد یورو افزایش می‌یابد.

در اصلاحیه مصوب مجلس سنای فرانسه افزون بر ۲۴ میلیارد یورو کمک دولتی برای جبران توقف بازپرداخت وام‌های فعالان اقتصادی و ۲۰ میلیارد یورو نیز برای حمایت از شرکت‌های استراتژیک فرانسه از جمله ایرفرانس در نظر گرفته شده است.

همچنین دولت بر اساس این اصلاحیه قادر خواهد بود تا ۷ میلیارد یورو به کسب و کارهای خُرد و کارکنان پاره وقت شرکت‌ها کمک کند و ماهانه نیز ۱۵۰ یورو یارانه برای خانوارهای فقیر و ۱۰۰ یورو نیز برای هر کودکان نیازمند فرانسوی در نظر بگیرد. این یارانه جدید افزون بر کمک‌های جاری دولت در قالب کمک هزینه مسکن و حمایت مالی و اجتماعی از خانوارهای نیازمند و حمایت مالی از کودکان فرانسوی خواهد بود.

اجرای سیاست قرنطینه عمومی در فرانسه که از ۱۷ مارس و با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا آغاز شده تاکنون موجب بیکاری موقت ۱۰.۵ میلیون نفر شده و دولت را ناگزیر کرده تا پرداخت حدود ۸۲ درصد حقوق خالص ماهانه این افراد را به جای بیش از ۷۵۰ هزار کسب و کار تعطیل شده در دوره قرنطینه بر عهده بگیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید