اسپانیا: نجات اروپا از بحران اقتصادی کرونا ۱.۵ تریلیون یورو هزینه دارد

اسپانیا: نجات اروپا از بحران اقتصادی کرونا ۱.۵ تریلیون یورو هزینه دارد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسپانیا از متحدان اروپایی خود خواست تا از طرح ۱.۵ تریلیون دلاری این کشور برای تاسیس صندوق اتحادیه اروپا به منظور کمک به بهبود شرایط اقتصادهای آسیب دیده منطقه یورو، حمایت کنند.

آگهی

اسپانیا از متحدان اروپایی خود خواست تا از طرح ۱.۵ تریلیون یورویی این کشور برای تاسیس صندوق اتحادیه اروپا به منظور کمک به بهبود شرایط اقتصادهای آسیب دیده منطقه یورو، حمایت کنند.

آرانچا گونزالس لایا، وزیر خارجه اسپانیا ضمن طرح پیشنهاد کشورش برای غلبه بر تبعات رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به یورونیوز گفت:«امواج ناشی از بحران اقتصادی برخی را غرق می‌کند ولی بعضی هم موفق می‌شوند که روی آب شناور بمانند؛ هدف از طرح اسپانیا این است که به همه اطمینان بدهد که غرق نخواهند شد.»

وزیر خارجه اسپانیا در ادامه این گفتگو تاکید کرد که کشورهای اروپایی در حاضر نیازمند اتخاذ رو راهبرد میان‌مدت و بلندمدت هستند که با تخصیص بودجه‌ دولت‌ها و تاسیس جمعی صندوق بهبود اقتصادی قابل تعبیر است.

او پیشنهاد اسپانیا را مسئولانه، عمل‌گرایانه و آینده‌نگرانه توصیف کرد و از سایر دولت های اروپایی خواست تا با سرلوحه قرار دادن این سه اصل شرایط به راه افتادن دوباره چرخ‌های اقتصادی اروپا را زودتر از موعد فراهم کنند.

خانم گونزالس لایا خاطر نشان کرد که واکنش کارآمد اتحادیه اروپا به ابعاد مختلف بحران اقتصادی موجود قطعا جایگاه این نهاد را در عرصه سیاسی و اقتصادی جهان بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

وزرای دارایی منطقه یورو، اوایل ماه جاری، در خصوص مورد چارچوب کلی بسته محرک مالی ۵۰۰ میلیاردیورویی به توافق رسیدند ولی تصمیم‌گیری در مورد جزئیات چالش‌برانگیز آن به کنفرانس ویدیویی روز پنج‌شنبه(۲۳ آوریل) سران اتحادیه اروپا موکول شد.

اسپانیا خواستار تقویت مالی این صندوق و نیز توجه ویژه به حفظ قدرت خرید کارگران و کارمندان در تخصیص منابع آن است و فرانسه هم با جلب حمایت ایتالیا و اسپانیا خواستار انتشار اوراق قرضه کروناست؛ ایده‌ای که تاکنون با مخالفت هلند و آلمان مواجه شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چشم‌انداز ۲۰۲۲-۲۰۲۱؛ اقتصاد اروپا سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها احیا خواهد شد

کرونا بودجه ۲۰۲۰ دولت فرانسه را اصلاح کرد؛ نیازمندان یارانه بیشتری می‌گیرند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم