پنتاگون: اظهارات ترامپ درباره ایران، تایید حق دفاع از خود است

پنتاگون: اظهارات ترامپ درباره ایران، تایید حق دفاع از خود است
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر نابودی قایق های مزاحم ایرانی درخلیج فارس اعلام کرد که رئیس جمهوری قانونی را تغییر نداده و تنها برحق همیشگی دفاع از خود تاکید کرده است.

آگهی

یک مقام ارشد پنتاگون می گوید اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد حمله به قایق های ایرانی، به معنای هشداری برای تهران است. با این وجود پیشنهاد داد که ارتش آمریکا به جای هرگونه تغییر در قوانین خود، از حق موجود یعنی دفاع از نیروهایش در منطقه پیروی کند.

دیوید نوروئیست، معاون وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران حاضر در پنتاگون گفت: «رئیس جمهور اخطار مهمی برای ایرانیان صادر کرد، آنچه او تأکید دارد این است که حفظ حق دفاع از خود، برای تمام کشتی‌های ما محفوظ است.»

در همین کنفرانس خبری جان هیتن، ژنرال نیروی هوایی و نایب رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده نیز حضور داشت. او تاکید کرد که نظامیان از هشدار رئیس جمهوری خوشنود هستند.

جان هیتن افزودد: «هیچ کس نباید تردید داشته باشد که فرماندهان ارتش در حال حاضر صلاحیت پاسخگویی به هرگونه اقدام خصمانه یا سوء قصد علیه نیروهای ارتش را دارند.»

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «دستور داده‌ام هر قایق ایرانی که برای کشتی‌های ما ایجاد مزاحمت کرد، نابود شود.»

هشدار ترامپ به مقامات ایران، به تنش‌های یک هفته پیش در منطقه خلیج فارس بین قایق‌های سپاه پاسداران و کشتی‌های ایالات متحده برمی گردد. جایی که نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای حرکات قایق‌های ایران را «مانورهای خطرناک و تحریک‌کننده در نزدیکی کشتی‌های آمریکایی» خوانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از «بیگانه‌هراس» تا «دلقک فاسد»؛ انتقاد دموکرات‌ها به تصمیم ضدمهاجرتی جدید ترامپ

ظریف در واکنش به پیشنهاد ترامپ: ما خودمان دستگاه تنفس مصنوعی صادر می‌کنیم

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد