Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ابتلای ۲۰ کارمند ارگ کابل به کرونا؛ شمار مبتلایان افغانستان از هزار نفر گذشت

ابتلای ۲۰ کارمند ارگ کابل به کرونا؛ شمار مبتلایان افغانستان از هزار نفر گذشت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری با تایید این خبر افزوده است که اشرف‌غنی، رییس جمهوری و معاون‌های وی به این ویروس آلوده نیستند.

آگهی

ارگ ریاست جمهوری افغانستان ابتلای حدود ۲۰ کارمند خود به ویروس کرونا را تایید کرد. صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری با تایید این خبر افزوده است که اشرف‌غنی، رییس جمهوری و معاون‌های وی به این ویروس آلوده نیستند.

اشرف غنی روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ حمل/فروردین)‌ در جلسات کمیته اقتصادی به همراه امرالله صالح معاون اول و یوسف غضنفر نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور توسعه اقتصادی حاضر بوده است.

شمار مبتلایان از هزار نفر گذشت

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان روز دوشنبه یکم ثور (اردیبهشت) در یک نشست خبری گفت که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰ مورد مثبت ویروس کرونا در شماری از ولایت‌های افغانستان ثبت شده‌است. وی افزود که تاکنون ۱۳۵ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ۳۶ بیمار دیگر جان باخته‌اند.

سخنگوی وزارت صحت همچنین مرگ پزشک مالک شفاخانه (بیمارستان) خصوصی «شینوزاده» در کابل بر اثر ابتلا به کرونا را تایید کرد. به گفته او،‌ این شفاخانه اکنون تعطیل شده‌ است.

بر پایه آمار وزارت صحت افغانستان، کابل، هرات و قندهار همچنان با بیشترین موارد ابتلا به کرونا در صدر ولایات این کشور قرار دارند. وزارت صحت عامه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته ۳۰ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور ثبت شده و رقم مجموع مبتلایان به هزار و ۲۶ نفر رسیده‌ است.

ویروس کرونا تا به امروز دوشنبه بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۱۶۵ هزار نفر را گرفته است. بیش از ۶۲۵ هزار نفر نیز از چنگال این ویروس رهایی یافته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده آمریکا برای صلح در افغانستان: کووید۱۹ دشمن مشترک همه است، اختلافات را کنار بگذارید

طالبان شیوع کرونا و جان زندانیان را بهانه کرد و آتش‌بس در ماه رمضان را نپذیرفت

کرونا در افغانستان: زنان در زندان هرات شورش کردند