نورمن هانتر،‌ اسطوره لیدزیونایتد و قهرمان جهان با تیم ملی انگلیس بر اثر کرونا درگذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نورمن هانتر ایستاده نفر اول از سمت چپ در میان دیگر اعضای تیم ملی انگلستان در سال ۱۹۶۹
نورمن هانتر ایستاده نفر اول از سمت چپ در میان دیگر اعضای تیم ملی انگلستان در سال ۱۹۶۹   -   کپی رایت  AP

نورمن هانتر،‌ اسوره باشگاه لیدزیونایتد و ملی پوش سابق تیم انگلستان که سال ۱۹۶۶ با این تیم عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد صبح جمعه هفدهم آوریل در پی ابتلا به بیماری کووید۱۹ درگذشت.

باشگاه لیدز یونایتد با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف شدید از درگذشت اسطوره این باشگاه ریشه دار و قدیمی اعلام کرد که نورمن هانتر هفته گذشته در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شد اما برغم تلاش کادر پزشکی و درمانی نتوانست در مبارزه با این بیماری همه‌گیر پیروز از میدان خارج شود.

هانتر در دوران فوتبالی خود به عنوان بازیکن همواره در پست مدافع میانی و یا هافبک دفاعی در لیدز و تیم ملی انگلیس به خدمت گرفته می‌شد.

او عمده دوران حرفه‌ای خود را در باشگاه لیدز یونایتد سپری کرد و طی سالهای ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۷ با پیراهن این تیم در مسابقات داخلی به میدان رفت که حاصل آن کسب دو عنوان قهرمانی باشگاه‌های انگلستان در سالهای ۱۹۶۹ و ۱۹۷۷ بود.

نورمن هانتر همچنین بیست و هشت بار پیراهن تیم ملی انگلیس را به تن کرد و با این تیم موفق شد در سال ۱۹۶۹ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد. او برغم بازی در پست دفاع و یا هافبک دفاعی دو بار موفق به گلزنی برای تیم ملی انگلیس شده بود.

در بریتانیا تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید