Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گورستان‌های نیویورک جا ندارد؛ قربانیان کرونا ممکن است در پارک دفن شوند

گورستان‌های نیویورک جا ندارد؛ قربانیان کرونا ممکن است در پارک دفن شوند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مسئول محلی نیویورک با اعلام این که قرار است در پارک‌ها، گورها «ده تا ده تا در هر ردیف» حفر شوند، در توییتر خود نوشت: «این کار به شکلی آبرومندانه، با نظم و برای زمانی موقت انجام می‌شود. با این حال این امر برای نیویورکی‌ها خیل

آگهی

 رئیس کمیته بهداشت شورای شهر نیویورک روز دوشنبه ۶ آوریل (۱۸ فروردین) گفت اگر ظرفیت گورستان‌ها برای حجم زیاد اجساد جدید قربانیان کرونا کافی نباشد، می‌توان از پارک‌های شهر برای دفن آنها استفاده کرد.

مارك دی لیواین، مسئول محلی نیویورک با اعلام این که قرار است در پارک‌ها، گورها «ده تا ده تا در هر ردیف» حفر شوند، در توییتر خود نوشت: «این کار به شکلی آبرومندانه، با نظم و برای زمانی موقت انجام می‌شود. با این حال این امر برای نیویورکی‌ها خیلی سخت خواهد بود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی متعاقبا توضیح داد كه استفاده از پارک برای دفن قربانیان کرونا «تنها یکی از گزینه‌هایی است كه نیویورک خود را برای آن آماده می‌کند». دفتر این مسئول محلی نیز اعلام کرد که این یکی از سناریوهای مطرح است و در حال حاضر هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

به گزارش شبکه ان‌بی‌سی آمریکا، مارک دی لیواین گفت هدف مقامات نیویورک از چنین تصمیمی جلوگیری از خلق «صحنه‌هایی مانند ایتالیا» بوده که در آن ارتش مجبور شده برای جمع‌آوری اجساد قربانیان کرونا از کلیساها و حتی در خیابان‌ها وارد عمل شود.

احترام به شئونات مذهبی خانواده‌ها

به گزارش ان‌بی‌سی، بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک گفته است مکانی که تا کنون از نظر تاریخی برای خاکسپاری اجساد زیاد مورد استفاده قرار می‌گرفته، جزیره «هارت» در محله «برانکس» بوده، اما او در مورد آخرین تصمیم برای انتخاب پارک محل تدفین اطلاع‌رسانی می‌کند.

وی گفت: «آغاز خاکسپاری در آن منطقه به تأخیر افتاده، اما ما تلاش‌ می‌کنیم با تمام خانواده‌های قربانیان به شکلی آبرومندانه رفتار کنیم تا به نیازها و شئونات دینی کسانی که باورمند هستند، از جهت برگزاری آئین‌ مذهبی احترام گذاشته شود.»

تریلرهای یخچال‌دار به جای سردخانه

مارک دی لیواین با تشبیه بحران کرونا به حمله یازده سپتامبر به ان‌بی‌سی گفته است که کار پشتیبانی سردخانه‌ها و خدمات کفن و دفن نیز انجام شده است. به گفته او ۸۰ تریلر یخچالدار به بیمارستان‌های مختلف شهر نیویورک ارسال شده تا از انباشته شدن اجساد در این مکان‌ها جلوگیری شود.

هر یک از تریلرهایی که آقای لیواین از آنها سخن گفت ظرفیت حمل ۱۰۰ جسد را دارد، اما بسیاری از این تریلرها در روز دوشنبه پر شده و دیگر جا نداشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تخمین فرماندار نیویورک: بدن ۱۴ درصد ساکنان پادتن کرونا تولید کرده است

کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا در بندر نیویورک پهلو گرفت

عقب‌نشینی ترامپ از قرنطینه نیویورک: توصیه سختگیرانه منع سفر صادر می‌شود