Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سخت‌ترین هفتهٔ کرونا در آمریکا؛ «۱۱ سپتامبر دیگری در راه است»

سخت‌ترین هفتهٔ کرونا در آمریکا؛ «۱۱ سپتامبر دیگری در راه است»
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

‌«این زمان، برای ما زمان پرل‌ هاربر و ۱۱ سپتامبر خواهد بود که فقط نه در یک نقطه، بلکه در سراسر کشور روی خواهد داد. و می‌خواهم آمریکایی‌ها این را بفهمند.»

آگهی

رئيس عملیاتی سپاه خدمات بهداشتی آمریکا اعلام کرد که هفتهٔ پیش رو «سخت‌ترین» و «غم‌بارترین» هفته برای بسیاری از شهروندان این کشور خواهد بود.

ژنرال جروم آدامز، رئیس بهداری دولت فدرال، اعلام کرد:‌ «این زمان، برای ما زمان پرل‌ هاربر و ۱۱ سپتامبر خواهد بود که فقط نه در یک نقطه، بلکه در سراسر کشور روی خواهد داد. و می‌خواهم آمریکایی‌ها این را بفهمند.»

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئيس جمهوری این کشور، زمان کنونی را «وقت عزای عظیم» خواند اما ابراز امیدواری کرد که در نیویورک به‌زودی از شمار کسانی که در اثر این بیماری جان می‌بازند «کاسته» شود.

کارشناسان پزشکی کاخ سفید پیش‌بینی کرده‌اند که چنانچه قرنطینهٔ خانگی به‌تمامی رعایت شود شماری حدود ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار تن در اثر بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در این کشور جان خواهند سپرد.

مسئولان تمامی ایالات آمریکا دستور اجرای قرنطینهٔ خانگی شهروندان را صادر کرده‌اند به‌جز هشت ایالت که همگی فرمانداران‌ جمهوریخواه دارند یعنی: آرکانزاس، آیووا، نبراسکا،‌ داکوتای شمالی، کارولینای جنوبی، داکوتای شمالی، یوتا و وایومینگ.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کلّ ایالت‌های آمریکا از مرز ۳۳۶ هزار تن گذشته است و تا کنون ۹۵۷۳ تن نیز در اثر بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان باخته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع کرونا در ناو هواپیمابر آمریکا؛ پنتاگون تخلیه ملوانان را رد کرد

هشدار ترامپ به آمریکایی‌ها: ۱۴ روز پیش رو بسیار بسیار دردناک خواهد بود

برپایی بیمارستان صحرایی در پارک مرکزی نیویورک