Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیش‌نویس طرح حذف تدریجی قرنطینه از دو هفته دیگر در آلمان آماده شد

پیش‌نویس طرح حذف تدریجی قرنطینه از دو هفته دیگر در آلمان آماده شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از پایان قرنطینه عمومی، مغازه‌ها و مدارس در برخی مناطق اجازه بازگشایی خواهند یافت، گرچه اقدامات سختگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان برقرار خواهد ماند.

آگهی

دولت آلمان مشغول تهیه طرحی است که به موجب آن از تاریخ ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) مقررات قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی دیگر در این کشور به تدریج حذف می‌شوند. 

این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، اما برخی خبرگزاری‌ها به نسخه‌ای از پیش‌نویس این طرح دست یافته‌اند.

در این طرح دولت آلمان فهرستی از مقررات جدید برای حذف تدریجی قرنطینه را پیش‌بینی کرده که پوشیدن اجباری ماسک در فضاهای عمومی، محدودیت تجمعات و ردیابی سریع زنجیره‌های سرایت ویروس کرونا از جمله آنهاست. هدف از وضع محدودیت‌های پس از قرنطینه تسهیل بازگشت به زندگی عادی در کشور اعلام شده است.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

در پیش‌نویس برنامه عملیاتی حذف قرنطینه که در وزارت کشور آلمان تدوین شده آمده است: «هدف از اقدامات پیش‌بینی شده کاستن از میزان سرایت ویروس کروناست به طوری که حتی بدون قرنطینه و در شرایط بازگشت به زندگی عادی آمار میانگین سرایت از یک نفر به کمتر از یک نفر برسد.»

قرنطینه کرونایی از روز ۲۲ مارس (۳ فروردین) گذشته در آلمان آغاز شد. هم اکنون رستوران‌ها، کافه‌ها و بیشتر مغازه‌ها و شرکت‌ها در سرتاسر آلمان تعطیل هستند و این تعطیلی اقتصاد این کشور را با خطر رکود در ماه‌های آینده روبرو ساخته است. از همین رو مسئولان سیاسی آلمان مایلند تا در اولین فرصت با کاهش خطر ویروس، زندگی عادی در کشور را برقرار کنند.

با این همه ممکن است تا قبل از بازگشت اوضاع به حالت عادی، خود دوران لغو تدریجی قرنطینه نیز مدت طولانی ادامه داشته باشد.

اشتفن زیه‌برت، سخنگوی دولت آلمان گفت: «بعضی‌ها خواستار تعیین زمان خروج قرنطینه هستند. اما دولت هنوز نمی‌تواند تاریخ مشخصی را که بعد از آن همه چیز عوض شده و زندگی در کشور حالت عادی خود را بازیابد، اعلام کند.»

در طرح دولتی پایان قرنطینه در آلمان، ساز و کاری پیش‌بینی شده که بر مبنای آن بیش از ۸۰ درصد افرادی که یک فرد آلوده طی ۲۴ ساعت پس از تشخیص کرونا با آنها تماس گرفته قابل ردیابی خواهند بود. پس از آن افراد آلوده و نیز افرادی که با آنها در ارتباط بوده‌اند در خانه یا در هتل قرنطینه خواهند شد.

در این طرح چنین فرض شده که همه‌گیری کرونا تا ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه دولت آلمان، پس از پایان قرنطینه عمومی، مغازه‌ها و مدارس در برخی مناطق اجازه بازگشایی خواهند یافت، گرچه اقدامات سختگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان برقرار خواهد ماند. کنترل‌های دقیق مرزی نیز کاهش خواهد یافت اما برگزاری رویدادهای بزرگ و نشست‌های احزاب سیاسی همچنان ممنوع خواهد بود.

همچنین به محض اطمینان از دسترسی کافی به ماسک، پوشیدن آن در قطارها، اتوبوس‌ها، کارخانه‌ها و ساختمان‌های عمومی اجباری خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادر ۱۰۱ ساله برای دیدار دخترش از خانه سالمندان گریخت اما گرفتار پلیس و مقرارات کرونا شد

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند