Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه نسبت به عوارض جانبی برخی داروهای کمک درمانی کرونا هشدار داد

فرانسه نسبت به عوارض جانبی برخی داروهای کمک درمانی کرونا هشدار داد
Copyright دارو
Copyright دارو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس نظارت بر سلامت فرانسه فهرست برخی از داروهایی را که می‌توانند باعث مرگ فرد مبتلا به کرونا شوند منتشر کرد. این آژانس معتقد است که مبتلایان نباید هیچ دارویی را سرخود مصرف کنند.

آگهی

نهاد نظارتی بر سلامت فرانسه نسبت به عوارض جانبی داروهایی که برای مقابله با «مالاریا و ایدز» به کار می‌روند و در کنترل بیماری کرونا نیز اثر دارند، هشدار داد. 

به گفته این نهاد نظارتی سه تن از مبتلایان به کووید-۱۹ که سرخود این داروها را مصرف کرده‌اند، تا کنون جان باخته‌اند. بیش از ۳۰ مبتلای دیگر به کووید-۱۹ نیز با عوارض جانبی حاد این داروها روبرو شده‌اند.

بر اساس گزارش این نهاد نظارتی داروی «هیدروکسی کلوروکین» با نام تجاری به «پلاکونیل» اثرات جانبی سوئی بر روی برخی از مبتلایان به کووید-۱۹ داشته است.

آژانس ملی نظارت بر سلامت ساختار پزشکی فرانسه در پی ادعای یکی از متخصصین عفونی این کشور، دیدیه رائول، این گزارش را منتشر کرده است.

دیدیه رائول، پروفسور و رئیس موسسه «عفونت‌های خاورمیانه‌ای» مقیم شهر مارسی مدتی است با انتقاد از سخنان مقامات وزارت بهداشت این کشور تاکی ددارد که «هیدروکسی کلوروکین» تاثیر فراوانی بر بهبود بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دارد.

با این حال آژانس ملی نظارت بر سلامت ساختار پزشکی می گوید حتی داروی مبارزه با مالاریا، لوپوس، هم نمی‌تواند بدون تجویز پزشک از سوی مبتلایان به کووید-۱۹ مصرف شود.

هم چنین این نهاد دولتی فرانسه تاکید کرد که ترکیب دو نوع آنتی بیوتیک، «آزیترومایسین و کالترا»، که برای درمان برخی از بیماران مبتلا به ایدز استفاده می‌شود به دلیل عوارض جانبی که دارد نباید بدون دستور پزشک مصرف شود. 

بیش از ۵۳۰۰ نفر تاکنون در کشور فرانسه جانشان را در اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صادر شد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟