پاسخ ظریف به تهدید ترامپ: ایران جنگی را آغاز نمی‌کند اما به جنگ‌افروزان درس می‌دهد

Mohammad Javad Zarif
Mohammad Javad Zarif   -  Copyright  Ebrahim Noroozi/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی

وزیر خارجه ایران خطاب به دونالد ترامپ گفت که گول جنگ افروزان همیشگی در آمریکا را نخورد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که می‌گوید ایران هیچ نیروی نیابتی در منطقه خاورمیانه ندارد، روز پنجشنبه ۱۴ فروردین در حساب توییتری خود به تهدیدات دونالد ترامپ پاسخ داد.

آقای ظریف در حساب توییتری خود در واکنش به اظهارات رئيس جمهوری آمریکا، او را مورد خطاب قرار داد و نوشت: «دوباره از سوی جنگ‌طلبان همیشگی گمراه نشو. ایران دوستانی دارد؛ اما هیچکس نمی تواند میلیون‌ها نیروی 'نیابتی' داشته باشد.»

این اظهارات وزیر خارجه ایران در پاسخ به توییت روز روز چهارشنبه اول آوریل رئيس جمهوری آمریکا مطرح شده است. آقای ترامپ روز گذشته در حساب توییتری خود نوشته بود: «طبق اطلاعات و اعتقاد ما، ایران یا گروه‌های نیابتی‌اش در حال تدارک حمله‌ای غافلگیرانه علیه نیروهای آمریکا و یا منافع ما در عراق هستند.»

ظریف همچنین در ادامه توییت خود می‌نویسد: «برخلاف آمریکا که به طور مخفیانه دروغ گفته، تقلب کرده و ترور می‌کند، ایران فقط، آشکارا، اقداماتی دفاعی دارد. ایران هیچ جنگی را آغاز نمی‌کند، اما به آن‌ها که این کار را می‌کنند، درس‌هایی می‌دهد».

رئيس جمهوری آمریکا همچنین در توییت خود ایران را تهدید کرده بود که حمله علیه نیروها و منافع آمریکا در عراق می‌تواند هزینه بسیاری سنگینی برای تهران به همراه داشته باشد.

دونالد ترامپ همچنین در ادامه و در یک کنفرانس مطبوعاتی بار دیگر ایران تهدید کرد و اظهار داشت: «این یک «هشدار حمله» نیست، من به آنها هشدار می‌دهم که اگر به نظامیان ما آسیبی برسد، تهران بهایش را خواهد پرداخت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تنش میان ایران و آمریکا