Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایتالیا بزرگترین قربانی کرونا؛ شهروندانی که هنوز به بهانه های واهی ترک قرنطینه می کنند

ایتالیا بزرگترین قربانی کرونا؛ شهروندانی که هنوز به بهانه های واهی ترک قرنطینه می کنند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش های مختلف پلیس ایتالیا نشان می دهد که برخی از شهروندان این کشور با وجود تدابیر سختگیرانه قرنطینه سعی می کنند خانه هایشان را به بهانه های مختلف ترک کنند.

آگهی

ایتالیا کانون اصلی قربانیان کرونا در هفته های اخیراست. شیوع ویروس کرونا در این کشور نزدیک به ۱۲ هزار قربانی تا صبح شه شنبه قربانی گرفته است.

با وجود محدودیت های سختی که توسط دولت ایتالیا در تلاش برای مهار همه گیری ویروس وضع شده است ، برخی از افراد هم چنان راهی برای خروج از قرنطینه پیدا می کنند.

تدابیر قرنطینه در ایتالیا شباهت زیادی به فرانسه دارد. طبق قوانین قرنطینه ایتالیا، هرکسی که می خواهد خانه خود را ترک کند، باید فرمی را پرکند که دلیل بیرون رفتن را توضیح می دهد.

طبق حکم دولتی ، بسیاری از شهروندان تنها بواسطه خریدهای ضروری و یا بیرون بری حیوانات خانگی اجازه خروج پیدا می کنند. اما با توجه به گزارش های متعدد پلیس هنوز هستند شهروندانی که به بهانه های جز موارد ذکر شده در قانون از قرنطینه خانگی خارج می شوند.

عشق

در آخرین گزارش هایی که رسانه های چاپ رم، پایتخت ایتالیا منتشرکرده اند، به نظر می رسد مردی در آچیلیا، حومه شهر رم، به نیروهای پلیس گفته است دلیل بیرون آمدن از خانه اش زنده کردن یک رابطه عاشقانه است. به گفته نیروهای پلیس این مرد روی فرم حکومتی فقط کلمه «عشق» را درج کرده است. او گفته است در تلاش است تا نامزدی را به رابطه بازگرداند که تنها چند ساعت پیش او را رها کرده است.

گردهمایی دوستانه

گزارش دیگری از نیروهای پلیس ایتالیا نشان می دهد که مردی جوان در دهه بیستم زندگی خود تنها در فرم حکومتی نوشته بود که برای گردهمایی دوستانه بیرون آمده که کاملا غیرقانونی است. در همین گزارش ها می خوانیم که دو دخترجوان به بهانه دیدار از عمه ناخوش و بیمار سالخورده بیرون آمده اند اما نیروهای پلیس متوجه می شوند که عمه مورد نظر زنی ۴۰ ساله و کاملا سالم و سرحال است.

سیگاری ها

مردی در جنوب شهر رم نزدیک به ۶۰ کیلومتر با خودرواش از محل اسکان فاصله گرفته و پس از توقف، به نیروهای پلیس می گوید برای خرید سیگار به شهر فورملو در جنوب پایتخت ایتالیا آمده است.

قاچاقچیان مواد مخدر

دو مردی که به نیروهای پلیس می گویند برای خرید بیرون آمده اند اما مشخص می شود که فروشنده مواد مخدر هستند.

شرب خمر

در پادوای ایتالیاُ در شمال کشور، مردی که توسط پلیس متوقف شد گفت که شدیدا تحت تأثیر نوعی شراب است که برای او یک «ضرورت» محسوب می شود و به دنبال خرید بطری است.

همچنین در حالی که برای بیرون بری سگ خانگی تنها یکبار و نهایتا دو بار در روز کافی است اما گزارش های متعددی منتشرشده است که نشان می دهد برخی از شهروندان بیش از چهار و یا پنج بار حیوانات خود را بیرون می آورند.

در فرانسه هم که قوانین نسبتا مشابهی با ایتالیا اجرا می کند گزارش های متعددی منتشر شده است از شهروندانی که قوانین را نقض می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا در اسپانیا؛ ۸۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟