Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار بزرگ‌ترین تولید کننده کاندوم در جهان: کمبود و گرانی در راه است

Philippines HIV Epidemic
Philippines HIV Epidemic Copyright Aaron Favila/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Aaron Favila/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«متاسفانه ما در کل جهان شاهد کمبود کاندوم هستیم و این روندی بسیار ترسناک است. نگرانی من این است که این کمبود برای بخش‌هایی از جهان مانند آفریقا به دو هفته و یک ماه محدود نباشد و حتی ماه‌ها به طول بینجامد.»

آگهی

بزرگ‌ترین تولید کننده کاندوم در جهان نسبت به کمبود عرضه در بازارهای جهانی هشدار داد.

بلومبرگ می‌نویسد: شرکت کارکس، بزرگ‌ترین تولیدکننده کاندوم در جهان که در مالزی مستقر است می‌گوید با شیوع ویروس کرونا عرضه این کالا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد در حالی که ذخایر موجود تنها تا دو ماه دیگر توانایی پاسخ به نیاز بازارهای جهانی را دارد.

از هر پنج کاندوم موجود در بازارهای جهانی، تولید شرکت کارکس است. این شرکت روز جمعه ۲۷ مارس پس از یک هفته تعطیلی، مجددا خط تولید خود را راه‌اندازی کرد و با نیمی از نیروی کار فعالیت‌های خود را پی گرفت. این شرکت پس از رایزنی‌های فراوان موفق شد چنین اجازه‌ای دریافت کند. شیوع ویروس کرونا بیشتر واحدهای تولیدی کارکس که در هند و چین مستقر هستند را تحت تاثیر قرار داده است.

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد با توجه به اینکه دولت‌های سراسر جهان از مردم خود خواسته‌اند در خانه بمانند، تقاضا برای مصرف کاندوم افزایش یافته است.

شرکت کارکس که برای مارک‌هایی چون دورکس محصول تولید می‌کند سالانه بیش از ۵ میلیارد عدد کاندوم به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا صادر می‌کند. مدیران این شرکت می‌گویند تعطیلی خطوط هواپیمایی و بسته شدن مرزها، یکی دیگر از مشکلات پیش روی آنها است.

گو میه کیات مدیر داخلی شرکت کارکس روز جمعه در یک گفتگو با بی سابقه خواندن چنینی اختلالی در تاریخ این شرکت افزود: «واقعیت این است که کاندوم می‌تواند بسیار گران‌تر از این باشد. ما هنوز به تمام کارگران خود حقوق کامل پرداخت می‌کنیم این در حالی است که در مقایسه با قبل، آنها تنها نیمی از زمان را کار می‌کنند. بنابراین به طور کلی افزایش هزینه‌ها امری قابل انتظار خواهد بود.»

وی افزود: «متاسفانه ما در کل جهان شاهد کمبود کاندوم هستیم و این روندی بسیار ترسناک است. نگرانی من این است که این کمبود برای بخش‌هایی از جهان مانند آفریقا به دو هفته و یک ماه محدود نباشد و حتی ماه‌ها به طول بینجامد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار کارشناسان: بیماری‌های مقاربتی مقاوم به دارو در سطح جهان رو به افزایش است

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت