Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حملهٔ هوایی نیروهای ائتلاف به صنعا در سایه خطر شیوع کرونا در یمن

تصویری از حملهٔ هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به صنعا، پایتخت یمن در ماه مه سال ۲۰۱۹
تصویری از حملهٔ هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به صنعا، پایتخت یمن در ماه مه سال ۲۰۱۹ Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرستاده ویژه سازمان ملل در بیانیه خود تاکید کرد که طرفین باید فورا درگیری‌ها را متوقف کنند و «رهبران یمن باید هر لحظه را صرف پیشگیری و کاستن از پیامدهای ویرانگر احتمالی شیوع بیماری کوید-۱۹ کنند.»

آگهی

جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، بامداد دوشنبه شماری از نقاط حساس صنعا، پایتخت یمن را که در اختیار حوثی‌هاست هدف قرار دادند.

به گفته شاهدان محلی در این حملات نقاطی از جمله کاخ ریاست جمهوری، دانشکدهٔ افسری، و یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه صنعا هدف قرار گرفت.

این در حالی است که مقامات نظامی این ائتلاف اعلام کردند که قصد این عملیات نابود کردن «اهداف نظامی مشخص بود، از جمله خزانهٔ موشک‌های بالستیک حوثی‌ها که زندگی شهروندان را به خطر می‌اندازد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

روز گذشته مارتین گریفیث، فرستادهٔ ویژهٔ سازمان ملل در امور یمن خواستار توقف فوری درگیری‌‌ها میان دو طرف شد تا مقدمات یک آتش‌بس سراسری در این کشور فراهم شود.

وی در بیانیهٔ خود نوشت: «رهبران یمن باید هرلحظه را صرف پیشگیری و کاستن از پیامدهای ویرانگر احتمالی شیوع بیماری کوید-۱۹ کنند.»

پنجشنبهٔ گذشته نیز طرفین درگیر از درخواست سازمان ملل برای آتش‌بس فوری به منظور مقابله با تهدید ویروس کرونا استقبال کردند.

گرچه از ماه سپتامبر سال گذشته که عربستان گفتگوهای غیرمستقیمی را با حوثی‌ها آغاز کرد، از شدت بمباران صنعا کم شده، اما نبردهای شدید در دیگر مناطق این کشور نظیر الجوف و مریب میان حوثی‌ها و نیروهای ائتلاف جریان داشته است و نیروهای ائتلاف دیگر شهرها و روستاهای یمن را بمباران کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ایران به حملات ائتلاف عربستان به صنعا

حملات هوایی به صنعا؛ شکست آتش‌بس در یمن

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است