Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دبیر کل ناتو خواستار توقف خشونت ها در افغانستان شد

 (Photo by WAKIL KOHSAR / AFP)
(Photo by WAKIL KOHSAR / AFP) Copyright WAKIL KOHSAR/AFP or licensors
Copyright WAKIL KOHSAR/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ینس استولتنبرگ با تاکید بر آسیپ‌پذیری افغانستان از بیماری کووید ۱۹ تقاضا کرد تا بدلایل بشر دوستانه خشونت‌ها در این کشور دستکم بطور موقتی قطع شوند. ناتو قریب ۱۶ هزار نیرو در خاک افغانستان دارد.

آگهی

دبیر کل ناتو روز یکشنبه خواستار توقف خشونت‌ها در افغانستان شد. ینس استولتنبرگ با تاکید بر آسیپ پذیری افغانستان از بیماری کووید ۱۹ تقاضا کرد تا به‌منظور تسهیل کمک‌های بشر دوستانه خشونت‌ها در این کشور دستکم بطور موقتی قطع شوند. ناتو قریب ۱۶ هزار نیرو در خاک افغانستان دارد.

آقای استولتنبرگ در گفتگو با نشریه فرانسوی «ژورنال دو دیمانش» با یادآوردی دو معضل اساسی عدم ثبات و خشونت در افغانستان تلویحا گفت که در شرایط اضطراری ناشی از ویروس کرونا این کشور احتمال دارد با یک فاجعه انسانی عمیق‌تر مواجه شود.

کابل تاکنون مرگ دو تن را بر اثر کووید ۱۹ تایید کرده است. طبق آمار رسمی افغانستان دستکم ۱۱۶ نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. افغانستان از روز گذشته تمهیدات ویژه‌ای را خاصه در کابل برای مهار شیوع ویروس کرونا به اجرا درآورده و محدودیت های شدیدی را برای تردد و فعالیت‌های اجتماعی غیرضروری مردم در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید:

افغانستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند

کابل به‌مدت سه هفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قرنطینه می‌شود

با توجه به امکانات بهداشت و ظرفیت درمانی بسیار محدود و اولیه این کشور ۳۵ میلیونی نگرانی‌های زیادی در صورت شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور بوجود آمده است. مرزهای مشترک با چین و ایران، دو کشور درگیر با این معضل نیز سبب شده تا کارشناسان نسبت به شیوع گسترده این ویروس در میان ملتی که نزدیک چهار دهه است روی خوش ندیده‌اند، هشدار دهند.

دو همین حال مقامات افغانستان برای جلوگیری از مرگ و میر در ندامت‌گاه‌های این کشور دستکم ۱۰ هزار زندانی را قرار است آزاد کنند.

از زمان امضای توافق صلح میان طالبان و آمریکا در اواخر ماه فوریه، نیروهای طالبان عمدتا تنها نیروهای دولتی را هدف حملات خود قرار می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختصاص بودجه در استرالیا برای مقابله با خشونت خانگی ناشی از شیوع کرونا

افغانستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد