افغانستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند

Afghanistan
Afghanistan   -  Copyright  Rahmat Gul/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی

«این اقدام با پیروی از دستور ریاست جمهوری انجام شده و شامل مرتکبان جرایم علیه امنیت ملی و بین‌المللی نمی‌شود. »

دولت افغانستان برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند. این در حالی است که شمار افراد مبتلا به بیمار کووید-۱۹ در این کشور به ۹۴ نفر و تعداد قربانیان به چهار نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه فرید حمیدی، دادستان کل افغانستان روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «زنان،‌ کودکان، بیماران بدحال و زندانیان بالای ۵۵ سال» از زندان‌های این کشور آزاد خواهند شد.

در این بیانیه آمده است این اقدام با پیروی از دستور ریاست جمهوری انجام شده و شامل مرتکبان جرایم علیه امنیت ملی و بین‌المللی نمی‌شود.

این اقدام دولت افغانستان طبیعتا ارتباطی با مذاکرات این کشور با طالبان برای مبادله اسرا و زندانیان دو طرف ندارد. فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان روز پنجشنبه تاکید کرد که زندان‌ها مراکز با خطر بالای گسترش ویروس کرونا هستند.

احمد راشد توتاخیل، رئیس تنظیم امور زندان‌ها روز پنجشنبه اعلام کرد «دستور ریاست جمهوری آزادی ۹ تا ۱۰هزار زندانی را در بر می‌گیرد و باید تا ۱۰ روز آینده عملی شود. سه روز پیش از انتشار این خبر آقای توتاخیل گفته بود رئیس جمهور غنی از این نهاد خواسته تا طرحی را برای آزادی زندانیان بدهند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا