Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاخ جشنواره کن به محل اسکان بی‌خانمان‌ها تبدیل شد

کاخ جشنواره کن به محل اسکان بی‌خانمان‌ها تبدیل شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دومینیک اود لاسه، معاون شهردار کن گفته دمای بدن افرادی که قرار است در این مکان اسکان داده شوند پیش از ورود اندازه گرفته شده و وسایل آنها نیز ضدعفونی می‌شود تا به این ترتیب از احتمال خطر شیوع کرونا در محل کاسته شود.

آگهی

در شرایطی که مردم فرانسه به دلیل شیوع کرونا در قرنطینه عمومی به سر می‌برند و به دلیل کمبود جا، مکان برگزاری جشنواره بین‌المللی کن به محل اسکان افراد بی‌خانمان تبدیل شد.

شهرداری کن در جنوب فرانسه اعلام کرد با توجه به لغو جشنواره و نیاز افراد بی‌خانمان و آسیب‌پذیر، کاخ جشنواره با ظرفیت اسکان ۵۰ نفر از شامگاه جمعه به صورت شبانه‌روزی سرپناه این افراد خواهد بود.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

تخت‌های بی‌خانمان‌ها با رعایت فاصله مناسب بهداشتی در طبقه همکف کاخ جشنواره نصب شده و امکانات دیگر از جمله دوش، سرویس بهداشتی و غذا در اختیار آنها قرار داده خواهد شد. به نوشته روزنامه محلی لاپرووانس، تلویزیون، وسایل بازی و کتاب نیز از جمله امکانات دیگری است که به مرور در اختیار این مهمانان موقت قرار داده می‌شود.

دومینیک اود لاسه، معاون شهردار کن گفت دمای بدن افرادی که قرار است در این مکان اسکان داده شوند پیش از ورود اندازه گرفته شده و وسایل آنها نیز ضدعفونی می‌شود تا به این ترتیب از احتمال خطر شیوع کرونا در محل کاسته شود.

این مکان غیر از مکان اسکان دائمی دیگری است که شهرداری کن در اختیار افراد بی‌خانمان گذاشته است.

همزمان شهرداری نیس در همسایگی کن نیز اعلام کرد گرمخانه شبانه «آبه پیر» در این شهر به رغم محدودیت جا، از روز دوشنبه به صورت شبانه‌روزی پذیرای بی‌خانمان‌ها خواهد بود.

در فرانسه معمولا در هر شهر یک یا چند گرمخانه وجود دارد که زیر نظارت شهرداری فعالیت می‌کند و افراد بی‌خانمان در آن اسکان داده می‌شوند. در زمستان به دلیل کمبود جا در برخی گرمخانه‌ها، خانواده‌ها و افراد آسیب‌پذیر در اولویت اسکان هستند. برخی کلیساها و انجمن‌های خیریه نیز در کار اسکان بی‌خانمان‌ها یا مهاجران فعالیت دارند.

جشنواره کن به تعویق افتاد

کاخ جشنواره کن قرار بود از ۱۲ تا ۲۳ ماه مه (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) پذیرای مهمانان این رویداد بزرگ فرهنگی باشد، اما مسئولان این جشنواره روز پنجشنبه اعلام کردند که به دلیل شیوع کرونا و احتمال تمدید شرایط قرنطینه، امکان برگزاری جشنواره در این تاریخ‌ها منتفی است.

هنوز تاریخ جدید برگزاری جشنواره کن امسال اعلام نشده اما احتمال برگزاری آن در اواخر ماه ژوئن و اوایل ماه ژوئیه مطرح شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخل طلای افتخاری کن به جودی فاستر اهدا می‌شود

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس