Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

غول‌های عطرساز و عرق‌ساز فرانسوی به صف مبارزه با کرونا پیوستند

داروساز فرانسوی ظرف حاوی ژل ضدعفونی‌کننده را بررسی می‌کند. پاریس مارس ۲۰۲۰
داروساز فرانسوی ظرف حاوی ژل ضدعفونی‌کننده را بررسی می‌کند. پاریس مارس ۲۰۲۰ Copyright Associated Press
Copyright Associated Press
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مالک برندِ ودکای «اَبسُلوت» که دفتر مرکزی آن در پاریس است، اعلام کرد ۷۰ هزار لیتر الکل خالص به «لابراتوار بهداشتی کوپر» اهدا می‌کند.

آگهی

شماری از تولیدکنندگان عطر،‌ ادکلن و مشروب در فرانسه اعلام کردند که با تولید محصولات بهداشتی نظیر بسته‌های ژل و الکل ضدعفونی‌کننده تلاش دارد تا با توجه به شیوع ویروس کرونا، کمبود این محصولات در کشور را تا حدی جبران کنند.

اوایل ماه جاری اتحادیهٔ داروخانه‌داران فرانسه اعلام کرد به علت تقاضای بالا قیمت ژل و الکل ضد‌عفونی‌کننده به‌طرز ناپذیرفتی بالا رفته است،‌ امری که سبب شد سرانجام دولت این کشور وارد کار شود و برای این محصول سقف قیمت تعیین کند.

ودکاسازِ معروف، الکل خالص می‌رساند

شرکت پِرنو-ریشار، مالک برندِ ودکای «اَبسُلوت» که دفتر مرکزی آن در پاریس است، اعلام کرد ۷۰ هزار لیتر الکل خالص به «لابراتوار کوپر» اهدا می‌کند.

لابراتوار کوپر یکی از شرکت‌های پیشرو فرانسه در عرصه تولید «لوازم بهداشتی برای مصارف هر روزه» است و ژلِ الکلیِ مورد نیاز بسیاری از داروخانه‌های این کشور را تأمین می‌کند. با این مقدار الکل اهدایی می‌توان ۱.۸ میلیون بطری ۵۰ میلی‌لیتریِ ژل ضدعفونی‌کننده تولید کرد.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که به دیگر نهادهای بهداشتی و درمانی فرانسه نیز، به همین میزان اما به شکل مالی، کمک می‌کند.

بوی حمایت از سوی ادکلن‌سازان به مشام می‌رسد

از سوی دیگر شرکت ال.وی.ام.اچ، غول ادکلن‌سازی فرانسه، و مالک برندهای بنامی چون «لویی ویتون»، «کریستین دیور»، «ژیوانشی» و «گرلن» نیز به صف مبارزان با کرونا پیوست. ‌

گردانندگان این شرکت اوائل هفتهٔ جاری اعلام کردند که واحد تولید لوازم بهداشتی و آرایشی این شرکت مقادیر انبوهی ژل ضدعفونی‌کننده تولید خواهد کرد تا از کمبود این محصول در بازار فرانسه بکاهد.

مدیران این شرکت همچنین اعلام کرده‌اند که این محصولات به رایگان در اختیار مقامات بهداشتی کشور قرار می‌گیرد تا در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی توزیع شود.

مقامات بهداشت فرانسه اعلام کرده‌ است که شهروندان می‌توانند با یک بطری پلاستیکی خالی از ژل به داروخانه‌ مراجعه کرده، و به‌ازای هر نفر،‌ روزانه ۵۰ میلی‌لیتر ژل دریافت کنند.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت اروپا به کانون تازهٔ انتشار ویروس کرونا بدل شده و فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را در این میان دیده است.

تا روز جمعه بیش از ۱۱ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۷۲ نفر در اثر بیماری حاصل از این ویروس در گذشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود دستکش بهداشتی به مرگ یک پزشک ایتالیایی انجامید

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟