Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرماندار پیشین نجف، نخست‌وزیر تازهٔ عراق شد

فرماندار پیشین نجف، نخست‌وزیر تازهٔ عراق شد
Copyright KHALID MOHAMMED/AP
Copyright KHALID MOHAMMED/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عدنان زُرفی دومین گزینهٔ نخست وزیری است که رئیس جمهوری عراق پس از کناره‌گیری عادل عبدل‌ مهدی برای تشکیل دولت موقت معرفی می‌کند.

آگهی

برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق روز سه‌شنبه عدنان زُرفی، فرماندار پیشین نجف را به‌عنوان نخست‌وزیر این کشور منصوب و به این ترتیب وی را مسئول تشکیل کابینه بعدی کرد.

آقای زُرفی، عضو حزب الدعوه،‌ یکی از پرسابقه‌ترین احزاب سیاسی عراق بوده و از سال ۲۰۱۸ ریاست فراکسیون نصر، متعلق به حیدر عبادی، نخست وزیر سابق عراق، را در پارلمان این کشور بر عهده داشته است.

عدنان زُرفی دومین گزینهٔ نخست وزیری است که رئیس جمهوری عراق پس از کناره‌گیری عادل عبدالمهدی برای تشکیل کابینهٔ دولت موقت معرفی می‌کند.

یش از این، در ماه فوریه محمد توفیق علاوی برای همین سمت معرفی شده بود، اما از آنجا که وی نتوانست در پارلمان حمایت کافی کسب کند کنار رفت.

بنا بود کمیتهٔ هفت نفرهٔ گروه‌های سیاسی عراق برای انتخاب نخست‌وزیر جدید به نتیجه برسد اما از آنجا که این کمیته نیز در این مدت ناکام ماند، رئيس جمهوری عراق، طی حکمی، عدنان زُرفی را مأمور تشکیل کابینه بعدی کرد.

عراق از ماه اکتبر سال گذشتهٔ میلادی شاهد اعتراض‌های گسترده به شیوهٔ حکومت و فساد جاری در کشور بوده است و تا کنون بیش از ۵۰۰ تن در جریان این اعتراض‌ها و مداخلهٔ نیروهای امنیتی جان باخته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: اگر به نیروهای ما در عراق آسیبی برسد، تهران بهای بسیار سنگینی می‌پردازد

دست‌کم ۷ نفر در درگیری هواداران مقتدی صدر با معترضان عراقی کشته شدند

محمد توفیق علاوی به نخست وزیری عراق منصوب شد