کمک ۱۰۰ میلیون دلاری فیسبوک به مشاغل کوچک در پی شیوع ویروس کرونا

فیس بوک
فیس بوک   -  Copyright  فیس بوک
نگارش از یورونیوز

در پی شیوع ویروس کرونا، شرکت آمریکایی فعال در شبکه های اجتماعی، فیسبوک، اعلام کرد کمک نقدی صدمیلیون دلاری به شرکت های کوچک در بیش از سی کشورجهان خواهدکرد.

کمپانی فیسبوک روز سه شنبه (۲۷ اسفند/۱۷ مارس) اعلام کرد که قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی و اعتبار تبلیغاتی به ۳۰،۰۰۰ فقره از مشاغل کوچک در بیش از ۳۰ کشور جهان اهدا کند.

فیسبوک دلیل این کار را ضررهای شدید مالی دانسته که به شرکت و تجارت های کوچک در پی شیوع ویروس کرونا وارد آمده است.

اکثر این شرکتها کمک ها را بصورت نقدی دریافت می کنند و فیسبوک اعلام کرد بزودی جزئیات روند پرداخت کمک ها را اعلام خواهدکرد.

شرلی سندبرگ، مدیر عامل فیسبوک، روز سه شنبه در پستی فیسبوکی نوشت: «ویروس کرونا اختلالات زیادی خصوصا برای مشاغل کوچک ایجادکرده است. ما به تجار و صاحبان این مشاغل گوش کرده ایم تا دقیقا بفهمیم چگونه می توان به بهترین نحو به آنها کمک کرد. آنها با صدای بلند و واضح توضیح داده اند که پشتیبانی مالی می تواند آنها را قادر سازد که چراغ تجارتشان را روشن نگاه دارند و حقوق کارمندانشان را بپردازند.»

فیسبوک اعلام کرده است که شرکت ها برای پرداخت اجاره و هزینه های جاری می توانند از کمک های مالی این شرکت بهره ببرند. هم چنین این شرکت امکان تبلیغ از طریق فیس بوک را به آنها خواهدداد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا