Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار تصاویر تازه‌ای از ملک سلمان پادشاه عربستان،‌ پس از شایعه مرگ او

ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی
ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی دستگیری سه عضو برجستهٔ دربار سعودی به‌ظن توطئه برای در اختیار گرفتن قدرت، شایعهٔ مرگ احتمالی ملک سلمان به گوش می‌رسید.

آگهی

ویدئوی تازه‌ای از ملک سلمان، پادشاه عربستان روز یکشنبه در حالی منتشر شد که در روزهای گذشته شایعهٔ مرگ احتمالی وی به گوش می‌رسید.

در این ویدیو سفیران تازهٔ عربستان که بناست راهی اوکراین و اوروگوئه شوند در حضور پادشاه این کشور سوگند وفاداری یاد می‌کنند.

در روزهای گذشته و در پی دستگیری سه عضو برجستهٔ دربار سعودی به ظن توطئه برای در اختیار گرفتن قدرت، شایعهٔ مرگ احتمالی ملک سلمان بیش از پیش به گوش می‌رسید.

بنا بر اعلام منابع سعودی، سه فرد دستگیر شده عبارتند از احمد بن عبدالعزیز، جوانترین برادر ملک سلمان، محمد بن نایف، ولیعهد پیشین و نواف بن نایف، عموزادهٔ ملک سلمان.

تحلیلگران مسائل عربستان سعودی بر این باورند که این دستگیری‌ها به‌منظور برطرف کردن تهدید‌های احتمالی در مسیر حکومت آتی محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی عربستان صورت گرفته و بناست جایگاه او را در میان اعضای پرشمار دربار ریاض تحکیم کند.

یک منبع محلی به خبرنگار رویترز گفته است:‌ «محمد بن سلمان، دستگیرشدگان اخیر را متهم کرده که با قدرت‌های بیگانه از جمله آمریکایی‌ها و دیگران تماس برقرار کرده‌اند تا کودتا کنند.»

همین منبع محلی همچنین با ذکر بر آنکه ولیعهد این افراد را به «خیانت» متهم کرده گفت که دستگیری این سه تن با «تأیید ملک سلمان» صورت گرفته است.

محمد بن‌ سلمان، ولیعهد عربستان در سال ۲۰۱۷ و تحت یک کارزار «ضد فساد»، نیز شماری از درباریان و اعضای خاندان سلطنتی را دستگیر و در هتلی در ریاض محبوس کرد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملک سلمان به دلیل «التهاب کیسه صفرا» راهی بیمارستان شد

چرا بن‌سلمان اعضای خاندان سلطنتی سعودی را بازداشت کرد؟

شمار قربانیان مراسم حج در گرمای ۵۱ درجه عربستان از هزار نفر گذشت