Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

الیزابت وارن از کارزار انتخابات آمریکا انصراف می‌دهد

الیزابت وارن از کارزار انتخابات آمریکا انصراف می‌دهد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع نزدیک به الیزابت وارن، نامزد حاضر در کارزار انتخاباتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، گزارش داده‌اند وی در پی کسب نتایج ضعیف در انتخابات مقدماتی روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» از این رقابت‌ها کناره‌گیری می‌کند.

آگهی

رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع نزدیک به الیزابت وارن، نامزد حاضر در کارزار انتخاباتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، گزارش کرده اند که وی در پی کسب نتایج ضعیف در انتخابات مقدماتی روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» قصد دارد کناره‌گیری خود را از این رقابت‌ها اعلام کند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گفته است این سناتور ایالت ماساچوست که کارزار انتخاباتی‌اش را بر شعار ریشه‌کنی فساد در واشنگتن متمرکز کرده بود، قرار است تصمیم خود را روز پنجشنبه صبح به صورت عمومی اعلام کند.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در توییتی از خانم وارن به عنوان «بازنده سه‌شنبه بزرگ» یاد کرده بود.

الیزابت وارن که زمانی پیشتاز نامزدهای حزب دموکرات محسوب می شد، در جریان انتخابات مقدماتی روز سه شنبه نتوانست در هیچ کدام از ایالت های محل رای‌گیری پیروز شود.

خانم وارن در ایالت ماساچوست نیز، که خود یکی از دو نماینده آن در مجلس سنای آمریکا به شمار می‌رود، از جو بایدن دیگر نامزد حزب دموکرات شکست خورد.

پیش از این پیت بودجج که از او به عنوان پدیده احتمالی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی یاد می‌شد بعد از نتایج ناامیدکننده در کارولینای جنوبی اعلام کرد که دیگر در این رقابت حضور نخواهد داشت و به نفع جو بایدن دیگر نامزد حزب کنار کشید.

در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در روز سه شنبه جو بایدن با پیروزی در ده ایالت و برنی سندرز با پیروزی در چهار ایالت پیشتاز نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لقب گرفتند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج کناره‌گیری در آستانه «سه‌شنبه بزرگ»؛ کلبوچار و بودجج از بایدن حمایت می‌کنند

رقابت سندرز و بودجج در نیوهمپشایر؛ فرصتی دیگر برای وارن و بایدن

سناتور وارن: ترامپ آمریکا را در آستانه جنگ قرار داده است