Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سناتور وارن: ترامپ آمریکا را در آستانه جنگ قرار داده است

سناتور وارن: ترامپ آمریکا را در آستانه جنگ قرار داده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الیزابت وارن کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها: «ترامپ بحرانی را درست کرده که کشورمان را در آستانه جنگ قرار داده است. او برای ما شرایط امن‌تری ایجاد نکرده بلکه ایالات متحده را بیش از پیش در خطر قرار داده است.»

آگهی

در آستانه نخستین مناظرات انتخاباتی درون حزبی دموکرات ها در ایالات متحده آمریکا، الیزابت وارن سنتاتور آمریکایی و یکی از حاضران در این مناظره مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد.

الیزابت وارن کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها که جایگاهش در نظرسنجی‌ها در حال بالاتر آمدن است روز سه شنبه در انتقاد از ترامپ گفت: «او بحرانی را درست کرده که کشورمان را در آستانه جنگ قرار داده است. او برای ما شرایط امن‌تری ایجاد نکرده بلکه ایالات متحده را بیش از پیش در خطر قرار داده است. او خاورمیانه را به منطقه‌ای خطرناک‌تر بدل کرده است. او کل جهان را به جای خطرناک تری تبدیل کرده است.»

وارن همچنین خواستار همکاری واشنگتن با متحدانش برای یافتن راه‌حلی دیپلماتیک برای اختلافات با ایران شد و افزود: «سیاست خارجی از طریق انتشار توئیت راه حل این موضوع نیست.»

سخنان این سناتور آمریکا بعد از آن بیان شده است که دونالد ترامپ با انتشار توئیت‌هایی تهران را تهدید کرد که در صورت حمله ایران به اهداف آمریکایی، تهران با نیروی قدرتمند و کوبنده نظامی آمریکا به آنها پاسخ داده خواهد شد. ترامپ همچنین گفته است که در برخی موارد، استفاده از نیروی کوبنده نظامی به معنای نابودی کامل خواهد بود.

با این حال دونالد ترامپ بعد از این توئیت ها بار دیگر گفت که کاخ سفید آماده مذاکره با ایران است. سخنانی که از نظر برخی از ناظران، پیام‌های متناقضی به تهران مخابره می کند.

الیزابت وارن سناتور دموکرات و کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا بر اساس نظرسنجی‌ها اکنون در جایگاه سوم قرار گرفته است. در میان کاندیداهای دموکرات جایگاه نخست در حال حاضر به جو بایدن معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری اختصاص دارد و جایگاه دوم در اختیار برنی سندرز است، کاندیدایی که در انتخابات درون حزبی قبلی آمریکا در برابر هیلاری کلینتون شکست خورد.

الیزابت وارن از جمله کاندیداهای حزب دموکرات آمریکاست که گفته است در صورت انتخاب بعنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، آمریکا را به برجام باز می‌گرداند.

الیزابت وارن و ۹ کاندیدای دیگر دموکرات چهارشنبه شب به وقت آمریکا در میامی با یکدیگر مناظره خواهد کرد. ۱۰ کاندیدای دیگر حزب دموکرات از جمله بایدن و سندرز پنجشنبه شب مناظره خواهند کرد و به نظر می‌رسد سیاست ایالات متحده آمریکا در قبال ایران از جمله مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در این مناظره‌ها باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الیزابت وارن از کارزار انتخابات آمریکا انصراف می‌دهد

وزیر دفاع آمریکا: متحدان خود را برای فشار به ایران متقاعد می‌کنیم

دونالد ترامپ: هر گونه حمله ایران با نیروی قدرتمند و کوبنده آمریکا مواجه می‌شود