دونالد ترامپ: هر گونه حمله ایران با نیروی قدرتمند و کوبنده آمریکا مواجه می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دونالد ترامپ: هر گونه حمله ایران با نیروی قدرتمند و کوبنده آمریکا مواجه می‌شود

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ایران را تهدید به پاسخ قدرتمند و کوبنده در صورت حمله به هر هدف آمریکایی کرد.

رییس جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: «هر گونه حمله از سوی ایران به هر هدف آمریکایی با نیرویی قدرتمند و کوبنده مواجه می‌شود.»

به نظر می‌رسد توئیت آقای ترامپ در واکنش به سخنان حسن روحانی، رییس جمهوری ایران که گفته بود «کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است» باشد.

در این رشته توییت آمده است: «رهبران ایران معنی کلماتی چون «خوبی» یا «دلسوزی» را هرگز نفهمیده‌اند. متاسفانه تنها چیزی که آن‌ها درک می‌کنند زور و قدرت است. آمریکا بزرگترین قدرت نظامی در جهان است و تنها در دو سال گذشته ۱.۵ تریلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری شده است.»

آقای ترامپ نوشت: «مردم خوب ایران بدون هیچ‌ دلیلی در حال عذاب کشیدن هستند. رهبران آنان پول ایران را صرف ترور می‌کند و مقدار اندکی را برای باقی مسائل می‌گذارد. آمریکا هنوز استفاده ایران از بمب ‌های کنارجاده‌ای و ای‌اف‌پی را که ۲۰۰۰ آمریکایی را کشته و تعداد زیادی را زخمی کرده فراموش نکرده است.»

رییس جمهوری آمریکا این رشته توییت را با تهدید مستقیم ایران پایان داد: «سخنان توهین‌آمیز و جاهلانه ایران که امروز بیان شد تنها نشان دهنده این است که آنان فهمی از واقعیت ندارند. هرگونه حمله از سوی ایران به هر هدف آمریکایی با با نیرویی قدرتمند و کوبنده مواجه خواهد شد. در برخی مکان‌ها کوبنده به معنی نابودی کامل است. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست.»

آمریکا روز گذشته (دوشنبه۲۴ ژوئن- سه تیرماه) در واکنش به ساقط کردن پهپاد این کشور توسط سپاه پاسداران، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران صادر کرد که آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران و دفتر او را نشانه گرفته است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین تصریح کرده بود که محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در هفته جاری در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار می‌گیرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز امروز سه‌شنبه ۴ تیر در واکنش به تحریم‌های اعلام شده آمریکا علیه رهبر، وزیر امور خارجه و ۸ تن از فرماندهان سپاه پاسداران این تصمیم جدید کاخ سفید را «وقیحانه» و «احمقانه» خوانده بود.

بیشتر بخوانید: