Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پناهجویان سرگردان در مرز؛ سران اتحادیه اروپا به یونان می‌روند

پناهجویان سرگردان در مرز؛ سران اتحادیه اروپا به یونان می‌روند
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه تاکید کرد که به زودی «میلیون‌ها» پناهجو راهی قاره اروپا خواهند شد.

آگهی

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید که سران سه نهاد اصلی اتحادیه اروپا روز سه شنبه برای بررسی حضور پناهجویان در مرز یونان به این کشور خواهند رفت.

رئیس کمیسیون اروپا در این مورد گفت: «چالشی که یونان با آن روبرو است چالشی اروپایی است.»

ترکیه به دنبال کشته شدن ۳۳ سرباز این کشور در درگیری‌های ادلب سوریه اعلام کرده است که دیگر امکان میزبانی از پناهجویان را ندارد و به همین دلیل مرزهای غربی خود را به روی آنان می‌گشاید تا آنها بتوانند راهی یونان و قاره اروپا شوند.

می پذیرم که ترکیه از نظر وضعیت پناهجویان و مهاجران در موقعیت دشواری است اما آنچه ما اکنون شاهدش هستیم نمی‌تواند راه حل و پاسخ [به این مساله] باشد.
اورزولا فن در لاین
رئیس کمیسیون اروپا

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اورزولا فن درلاین در مورد تصمیم اخیر آنکارا گفت: «می‌پذیرم که ترکیه از نظر وضعیت پناهجویان و مهاجران در موقعیت دشواری است اما آنچه ما اکنون شاهدش هستیم نمی‌تواند راه حل و پاسخ [به این مساله] باشد.»

علاوه بر اورزولا فن در لاین قرار است شارل میشل، رئیس شورای اروپا و دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا نیز به روز سه شنبه به یونان سفر کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه تاکید کرد که به زودی «میلیون‌ها» پناهجو راهی قاره اروپا خواهند شد. تصمیم آنکارا برای گشودن مرزهای غربی خود بر روی پناهجویان به نگرانی کشورهای اروپایی از تکرار بحرانی مشابه آنچه در سال ۲۰۱۵ میلادی روی داد دامن زده است.

هزاران پناهجو طی روزهای گذشته تلاش کردند که از ترکیه وارد یونان شوند. پلیس یونان از ورود اکثر این پناهجویان جلوگیری کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان در یک هفته مانع ورود ۳۵ هزار پناهجو به خاکش شد

یونان خبر کشته‌شدن یک پناهجو به ضرب گلوله مرزبانانش را تکذیب کرد

آشوب در جزیره لسبوس یونان در اعتراض به ساخت کمپ برای پناهجویان