Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمک‌های بین‌المللی در راه ایران؛ متخصصان سازمان جهانی بهداشت به تهران رسیدند

کمک‌های بین‌المللی در راه ایران؛ متخصصان سازمان جهانی بهداشت به تهران رسیدند
Copyright Ali Shirband/Mizan News Agency via AP
Copyright Ali Shirband/Mizan News Agency via AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه مشترکی اعلام کردند که کمک‌های مالی و غیرمالی خود را برای مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا در ایران ارسال می‌کنند.

آگهی

فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه مشترکی اعلام کردند که کمک‌های مالی و غیرمالی خود را برای مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا در ایران ارسال می‌کنند. این درحالی است که کمک‌های سازمان جهانی بهداشت شامل تجهیزات پزشکی و حفاظتی برای بیش از ۱۵ هزار نیروی پزشکی و درمانی و همچنین کیت تشخیص کرونا برای ۱۰۰ هزار نفر نیز به تهران رسید.

قرار است کمک‌های غیرمالی سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا به‌صورت اضطراری با هواپیما در تاریخ ۲ مارس (۱۲ اسفند) به ایران منتقل شود. این کمک‌ها شامل تجهیزات تست آزمایشگاهی و سایر تجهیزات از جمله لباس‌های محافظ و دستکش نیز می‌شود.

این سه کشور همچنین اعلام کردند متعهد شده‌اند، از طریق سازمان جهانی بهداشت یا سایر مراکز مرتبط با سازمان ملل، کمک مالی حدود ۵ میلیون یورویی را برای مبارزه با بیماری کووید-۱۶ در ایران اختصاص دهند.

این سه‌ کشور در بیانیه خود تاکید کرده‌اند از تلاش‌های جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا همچنان حمایت خواهند کرد.

پیش از این حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن گفته بود که نخستین محموله هدایای بریتانیا، فرانسه و آلمان برای مقابله با ویروس کرونا امشب وارد تهران می‌شود.

وی در توئیتی افزود: « در کنار تلاش مهندسان و فن آوران ایرانی برای تامین نیازهای داخلی، هماهنگی با مقامات انگلیسی برای خرید برخی از اقلام مهم فوری پزشکی مقابله با کرونا از بازار این کشور نیز در جریان است.»

هدف سفر متخصصان سازمان جهانی بهداشت به ایران چیست؟

هواپیمای حامل گروهی از متخصصان سازمان جهانی بهداشت به همراه کمک‌های این سازمان امروز دوشنبه ۲ مارس (۱۲ اسفند) در فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست.

طبق گزارش سایت سازمان جهانی بهداشت، این گروه از متخصصان با مقام‌های بهداشتی ایران و سایر افراد و نهادهای مرتبط همکاری خواهند کرد تا میزان آمادگی‌‌ها و تلاش‌ها برای پاسخگویی را ارزیابی کنند. این سازمان تاکید کرده است که متخصصان سازمان جهانی بهداشت از مراکز درمانی مشخص شده، آزمایشگاه‌ها و مبادی ورودی در ایران بازدید می‌کند.

این سازمان ماموریت دارد جمعیت در خطر و نحوه و شیوه انتقال را شناسایی کند.

هواپیمای حامل کارشناسان سازمان جهانی بهداشت از دبی وارد ایران شد و بیش از ۷.۵ تن تجهیزات پزشکی و حفاظتی برای بیش از ۱۵ هزار نیروهای درمانی و همچنین کیت تشخیص کرونا برای ۱۰۰ هزار نفر نیز با خود همراه داشت.

ظریف تجهیزات مورد نیاز ایران را اعلام کرد

از سوی دیگر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود نیازهای «فوری» ایران را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا اعلام کرد.

بنا به اعلام وی ایران هم اکنون به تجهیزاتی از جمله ماسک های «ان ۹۵» (N95)، ماسک های سه لایه، دستگاه تنفس مصنوعی، لباس های جراحی، کیت های آزمایش ویروس کرونا، کاورهای محافظتی بی رنگ و پوشش های مخصوص برای حفاظت از صورت و بدن نیاز دارد.

وزیر امور خارجه ایران در بخشی از توئیت خود همچنین از سازمان جهانی بهداشت و «کشورهای دوست» که به گفته وی در مقابل «تروریسم اقتصادی آمریکا» با ایران ابراز همبستگی کرده اند تشکر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در جهان؛ آمریکا با فرمان ترامپ مسافران ایرانی را غربال می‌کند

هشدار گزارشگران بدون مرز به ایران: پنهان‌کاری درباره کرونا خطر مرگ را افزایش می‌دهد

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه خود علیه ایران را صادر کرد