Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی

خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس تصمیم شورای محلی اوت-گارون (Haute-Garonne) هلی‌کوپترها در روزهای جمعه و شنبه ۵۰ تن برف به پیست اسکی لوشون-سوپربَینر منتقل کردند.

آگهی

انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی در کوه‌های پیرنه در غرب فرانسه، خشم سازمان‌ها و فعالان مدافع حفاظت از محیط زیست را برانگیخته است.

بخش محلی شبکه تلویزیونی دولتی شبکه سوم فرانسه روز جمعه خبر داد با تصمیم شورای محلی اوت-گارون (Haute-Garonne) هلی‌کوپترها در روزهای جمعه و شنبه ۵۰ تن برف به پیست اسکی لوشون-سوپربَینر منتقل می‌کنند. بسیاری از پیست‌های ارتفاعات غرب فرانسه امسال به دلیل کاهش بارش خشک بودند.

اجرای این تصمیم با واکنش تند اعضای زیست‌بوم‌گرا (اکولوژیست) شورای محلی مواجه شده است؛ باستین او (Bastien Ho)، نماینده حزب اروپای اکولوژی سبزها در شورا می‌گوید: «این یک رویکرد غلط کوتاه بیناینه است که همزمان با مبارزه با گرمایش زمین، باعث آن هم می‌شود.» یکی دیگر از نمایندگان زیست‌بوم‌گرا در همین منطقه با انتشار پستی در صفحه فیسبوک، گفت که از دیدن این تصاویر به جنون رسیده است.

شورای محلی اوت-گارون با دفاع از این تصمیم، انتقال مصنوعی برف به منطقه را تنها برای تضمین فعال بودن مدرسه اسکی برای کودکان و نوآموزان در دو هفته آینده توصیف کرد. به علاوه همین نهاد منطقه‌ای می‌گوید کل عملیات بین ۵ تا ۶ هزار یورو هزینه داشته و در مقابل، امکان بازگشت ۱۰ برابر این پول وجود دارد. از سوی دیگر مدافعان انتقال برف با هلی‌کوپتر به پیست‌های اسکی پیرنه می‌گویند که با دائر ماندن این مرکز تفریحی و آموزشی بین ۵۰ تا ۸۰ فرصت شغلی موقت برای شهروندان محلی ایجاد می‌شود.

انتقال برف به پیست‌های اسکی البته در ارتفاعات آلپ در شرق فرانسه از سال‌ها پیش و در مواقع کمبود بارش معمول بوده است، با این حال این نخستین بار است که در کوه‌های غرب فرانسه، برف به صورت مصنوعی به پیست‌ها منتقل می‌شود.

به توییتر یورونیوز فرانسه بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا وقت بارش برف دنیا آرام‌تر به نظر می‌رسد؟

کَف دریا در خیابان‌های یکی از شهرهای فرانسه جاری شد

انتخابات پارلمان اروپا؛ موج سبز طرفداران محیط زیست؛ شکست احزاب سنتی