حمله هکر‌های تحت حمایت ایران به دانشگاه‌هایی در آمریکا، اروپا و استرالیا

حمله هکر‌های تحت حمایت ایران به دانشگاه‌هایی در آمریکا، اروپا و استرالیا
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

یروین نابر، کارشناس امنیت سایبری شرکت «پرایس واترز هاوس کوپرز» گفته است که هکرها تلاش داشتند متون آکادمیک و متن های مرتبط با مواد درسی را برای استفاده در مدارس ایران سرقت کنند.

شبکه تلویزیونی دولتی هلند در گزارشی به نقل از کارشناسان شرکت نظارت و مشاوره «پرایس واترز هاوس کوپرز» از حمله هکرهای مورد حمایت دولت ایران به دانشگاه‌هایی در آمریکا، اروپا و استرالیا خبر داده است.

هنوز مشخص نیست که آیا هکرها موفق شده‌اند وارد کامپیوترهای این دانشگاه‌ها و از جمله سه دانشگاه هلندی شوند یا خیر.

گیروین نابر، کارشناس امنیت سایبری شرکت «پرایس واترز هاوس کوپرز» گفته است که هکرها تلاش داشتند متون آکادمیک و متن های مرتبط با مواد درسی را برای استفاده در مدارس ایران سرقت کنند.

روابط دیپلماتیک بین هلند و ایران پس از آنکه آمستردام تهران را متهم به دست داشتن در دو فقره قتل سیاسی در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ میلادی کرد به تیرگی گراییده است.

تهران هر گونه دست داشتن در قتل مخالفان سیاسی حکومت جمهوری اسلامی در هلند را رد می‌کند.

دو قتلی که هلند آنها را به جمهوری اسلامی نسبت می دهد یکی مربوط به قتل علی معتمد ۵۶ ساله در سال ۲۰۱۵ است که بعد مشخص شد نام واقعی او «محمد رضا کلاهی» و متهم اصلی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در تهران در سال ۱۳۶۰ است.

دومین فقره نیز قتل احمد نیسی ۵۶ ساله و از رهبران سازمان جدایی طلب «جنبش آزادیبخش الاحواز» در سال ۲۰۱۷ میلادی در شهر لاهه می‌باشد.

مطالب مرتبط