Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اردوغان: سوریه برای حمله به نیروهای ترکیه بهای سنگینی خواهد پرداخت

اردوغان: سوریه برای حمله به نیروهای ترکیه بهای سنگینی خواهد پرداخت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سوی دیگر مولود چاووش‌اوغلو،‌ وزیر امور خارجه ترکیه نیز روز سه شنبه با اشاره به نقش متحدان دمشق در مناقشه داخلی این کشور از ایران و روسیه نام برد و از این دو کشور خواست تا جلوی پیشروی حملات ارتش سوریه را بگیرند.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه تهدید کرد که در صورت حمله مجدد به نیروهای نظامی کشورش در استان ادلب، دولت سوریه «بهای سنگینی» را پرداخت خواهد کرد.

سخنان هشدارآمیز رئیس جمهوری ترکیه در حالی بیان می‌شود که آنکارا مدعی شده است در جریان حملات هوایی روز یکشنبه ارتش سوریه به مناطق شمال غرب این کشور ۵ نظامی ترک کشته شده‌اند.

آقای اردوغان طی سخنانی در آنکارا بدون توضیح بیشتر تصریح کرد که روز چهارشنبه، پس از نشست هفتگی حزب عدالت و توسعه اقداماتی را که برای واکنش به حمله ادلب در نظرگرفته شده اعلام خواهد کرد.

رئیس جمهوری ترکیه در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به پاسخ فوری نظامیان کشورش به حملات روز یکشنبه در ادلب گفت: «پاسخ حمله دیروز به سربازان ترکیه در ادلب را به شدیدترین شکل ممکن دادیم. دولت سوریه به سزای اعمالش رسید اما این کافی نیست و در صورت تکرار حملات تاوان سختی را پرداخت خواهد کرد.»

سرنگونی بالگرد ارتش سوریه

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، در جریان حملات هوایی روز سه شنبه نیروهای دولتی به مرکز استان ادلب دوازده غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر این سازمان مطلع از تحولات سوریه در گزارشی دیگر اعلام کرده است که یک بالگرد نظامی ارتش سوریه در شمال غرب این کشور هدف موشک قرار گرفته و سرنگون شده است. مقامات ترکیه تا کنون بدون پذیرفتن هرگونه مسئولیتی در خصوص سرنگونی این بالگرد به استفاده از واژه «سقوط» اکتفا کرده‌اند.

درخواست ترکیه از ایران و روسیه برای متوقف کردن پیشروی‌های نظامی دمشق

تنش میان دو کشور در مناقشه جاری در مناطق شمال غرب سوریه در حالی بالا گرفته است که هفته گذشته نیز در جریان حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای نظامیان تحت امر بشار اسد در استان ادلب هشت نیروی ارتش ترکیه کشته شده بودند.

ترکیه که از برخی گروه‌های جهادی در استان ادلب و برخی مناطق همجوار آن حمایت می‌کند طی روزهای گذشته بارها از مسکو خواسته است برای متوقف کردن حملات ارتش سوریه به استان ادلب مداخله کند و با «مسئولیت پذیری» در این خصوص جلوی پیشروی این نیروها در جنوب حلب را بگیرد.

از سوی دیگر مولود چاووش‌اوغلو،‌ وزیر امور خارجه ترکیه نیز روز سه شنبه با اشاره به متحدان دمشق در مناقشه داخلی این کشور از ایران و روسیه نام برد و از این دو کشور خواست تا جلوی پیشروی حملات ارتش سوریه را بگیرند.

وی افزود که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود تلفنی گفتگو کرده است.

جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار کشته برجای گذاشته و بیش از بیست میلیون نفر از ساکنان این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر یونان: هیچ ورود غیرقانونی به کشور تحمل نمی‌شود

آخرین نبرد در استان ادلب؛ شهر استرانژیک سراقب نیز به دست ارتش بشار اسد افتاد

گزارش‌های ضد و نقیض از درگیری میان نیروهای ترکیه و سوریه در سراقب ادلب