والی اروزگان در افغانستان: ۸۰ درصد پرونده‌های ارتکاب جرایم را طالبان بررسی می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
والی اروزگان در افغانستان: ۸۰ درصد پرونده‌های ارتکاب جرایم را طالبان بررسی می‌کند
کپی رایت  عکس از آرشیو

اسدالله سعید، والی اروزگان در افغانستان می گوید که حدود ۸۰ درصد از پرونده های ارتکاب جرایم در این ولایت از سوی گروه طالبان مورد رسیدگی قرار می گیرند.

به گزارش شبکه طلوع افغانستان والی اروزگان گفته است که شهروندان در ولسوالی هایی که نهادهای قضایی دولتی وجود ندارد برای بررسی پرونده های ارتکاب جرایم به طالبان مراجعه می کنند.

اسدالله سعید گفت: «تقریبا ۸۰ درصد مشکلات ما از سوی طالبان فیصله می شود؛ چون ما در آنجا حضور نداریم. ما تلاش نهایی خود را می کنیم که اگر ولسوالی، فرمانده امنیه و دیگر مقام ها بتوانند در این بخش ها فعالیت کنند، ما بفرستیم. این مشخص است که مشکلات وجود دارند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

والی اروزگان از لوی سارنوالی (دادستانی عالی افغانستان) خواست تا برای دسترسی شهروندان این ولایت به نهادهای قضایی تلاش کند.

سارنوالی اروزگان ضمن پذیرش مشکل رسیدگی به پرونده های قضایی در ولسوالی های این ولایت تاکید کرده که هیاتی برای بررسی اوضاع امنیتی به این ولسوالی ها فرستاده شده است.

وحیدالدین ارغون، معاون لوی سارنوالی یکی از موانع حضور نهادهای قضایی در ولسوالی های اروزگان را «ناامنی» عنوان کرده است.

آمارها نشان می دهد که در شش ولسوالی اروزگان نهادهای قضایی وجود ندارد و کارمندان این نهادها در «ترین‌کوت» (مرکز این ولایت) یا کابل به سر می برند.