فرزند مربی سابق تکواندو ایران با پرچم بلغارستان به المپیک می‌رود

فرزاد ذوالقدر تکواندوکار ایرانی
فرزاد ذوالقدر تکواندوکار ایرانی Copyright خبرآنلاین
Copyright خبرآنلاین
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پدر فرزاد ذوالقدری که از مربیان و مسئولان ورزشی مورد اعتماد حکومت ایران است پیش از این در گفتگویی اقدام برخی از ورزشکاران ایرانی برای مهاجرت و عضویت در تیم‌های ملی دیگر کشورهای را زیر سوال برده و تاکید کرده بود که این افراد برای خودنمایی و کسب درآمد حاضر می‌شوند پرچم کشور خود را بفروشند.

آگهی

فدراسیون تکواندو بلغارستان روز چهارشنبه تایید کرد که فرزاد ذوالقدری،‌ تکواندوکار ایرانی در صدد است تا با پرچم این کشور در مسابقات بین‌المللی و بازی‌های المپیک توکیو شرکت کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که هنوز چند هفته از مهاجرت پر سر و صدای کیمیا علیزاده،‌ تنها زن مدال آور تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک به کشور هلند نمی‌گذرد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از رئیس فدراسیون تکواندو بلغارستان اعلام کرد که خروج تکواندوکار ایرانی از کشورش با انگیزه سیاسی صورت نگرفته است.

بر اساس این گزارش اسلاوی بینف،‌ رئیس فدراسیون تکواندوی بلغارستان می‌گوید: «فرزاد ذوالقدری به دلایل سیاسی کشور خود را تغییر نداده است.»

رئیس فدراسیون تکواندوی بلغارستان در ادامه یادآور می‌شود: «ایرانی‌های از جمله بهترین‌های این ورزش در سطح جهان هستند؛ ورزشکاران زیادی در هر یک از وزن‌ها حضور دارند و چون امکان رقابت برای همه آنها وجود ندارد آنها به دنبال گزینه‌های دیگری می گردند.»

اسلاوی بینف همچنین تاکید می‌کند که کشورش به روی فرزاد ذوالقدری برای کسب سهمیه بلغارستان در بازیهای المپیک توکیو درسال جاری میلادی حساب ویژه‌ای باز کرده است.

عضویت فرزاد ذوالقدری در تیم ملی تکواندو بلغارستان در حالی از سوی رئیس فدراسیون این کشور تایید می‌شود که تصویر این تکواندوکار ایرانی با لباس سبز رنگ تیم ملی بلغارستان چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

وی در پستی اینستاگرامی ضمن تایید خبر مهاجرتش اعلام کرده بود که اتفاق‌های خوبی در راه است. به گزارش فرانس پرس آقای ذوالقدری در پستی دیگر مهاجرت خود را بهترین و مهم‌ترین تصمیم زندگی‌اش قلمداد کرده و از مخاطبان و حامیانش تشکر کرده بود.

فرزاد ذوالقدری ۲۷ ساله و فرزند غلامحسین ذوالقدر،‌ از مربیان سابق تیم ملی تکواندوی ایران است. پدر فرزاد ذوالقدری که از مربیان و مسئولان ورزشی مورد اعتماد حکومت ایران است پیش از این در گفتگویی اقدام برخی از ورزشکاران ایرانی برای مهاجرت و عضویت در تیم‌های ملی دیگر کشورهای را زیر سوال برده و تاکید کرده بود که این افراد برای خودنمایی و کسب درآمد حاضر می‌شوند پرچم کشور خود را بفروشند.

این دومین خروجی خبرساز فدراسیون تکواندو ایران است که به گفته منتقدان به جهت عملکرد ضعیف مدیران و کنار گذاشتن چهر‌ه‌های شاخصی چون رضا مهماندوست طی سالهای گذشته نتایج ضعیف و دور از انتظاری در رقابت‌های بین‌المللی کسب کرده است.

کیمیا علیزاده دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دسامبر گذشته در اقدامی بسیار پر سر و صدا که توجه رسانه‌های بین المللی را به خود جلب کرد از ایران خارج شد و اعلام کرد به دلیل فرار از آنچه وی «تزویر و دورویی و نیز بهره برداری های سیاسی» خوانده بود مجبور به ترک کشورش شده ‌است.

خانم علیزاده که پیشتر در مصاحبه‌های تلویزیونی خود در داخل ایران هیچگاه رویکردی انتقادی نداشته و بعضا از حمایت های مقامات حکومت نیز تشکر کرده بود پس از صدور بیانیه‌ای متفاوت اعلام کرده است که دیگر به بازگشت به ایران فکر نمی‌کند. او در تازه‌ترین نشست خبری خود اعلام کرده که تلاش دارد تا برای تیم ملی آلمان به میدان برود.

سعید ملایی،‌ جودوکار سابق تیم ملی ایران که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد نیز از جمله چهره‌های ورزشی شناخته شده در ایران است که به تازگی کشورش را ترک کرده و برای تیم مغولستان به میدان می‌رود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیمیا علیزاده: من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم

نابغه ایرانی شطرنج جهان: از این پس برای فرانسه مسابقه می‌دهم

جودو؛ شکست سعید ملایی زیر پرچم مغولستان و مدال طلای ورزشکار بلژیکی در مسابقات مسترز چینگ‌دائو