بریتانیا بعد از برکسیت به محققان و دانشمندان ویزای ویژه اعطا می‌کند

بریتانیا بعد از برکسیت به محققان و دانشمندان ویزای ویژه اعطا می‌کند
Copyright Public Domain
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بریتانیا روز ۲۷ ژانویه اعلام کرد این کشور از ماه آینده برای دانشمندان، پژوهشگران و ریاضی‌دانان ویزایی تحت نام «ویزای استعداد جهانی» صادر خواهد کرد تا این افراد را به آمدن به بریتانیا تشویق کند.

آگهی

دولت بریتانیا روز ۲۷ ژانویه اعلام کرد این کشور از ماه آینده برای دانشمندان، پژوهشگران و ریاضی‌دانان ویزایی ویژه تحت نام «ویزای استعداد جهانی» صادر خواهد کرد تا این افراد را به مهاجرت به بریتانیا تشویق کند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، در این باره گفت: «در همین حال که اتحادیه اروپا را ترک می‌کنیم من می‌خواهم این پیام را بفرستم که درهای بریتانیا به روی مغزهای پراستعداد در سراسر جهان باز است و آماده‌ است تا از آنان حمایت کند تا ایده‌هایشان را به واقعیت بدل کنند.»

ویزای اعطایی جدید جایگزین ویزایی می‌شود که پیش از این به نام «استعداد استثنایی» خوانده می‌شد. این ویزا به ۲ هزار عدد در سال محدود بود و تنها به شماری از افراد داده می‌شد که توسط نهادهایی نظیر آکادمی مهندسی سلطنتی، جامعه سلطنتی یا آکادمی بریتانیا معرفی می‌شدند.

دولت بریتانیا اعلام کرده است برای اعطای ویزای ویژه جدید محدودیتی از حیث شمار افراد در نظر گرفته نشده است. محققانی که این ویزا را دریافت می‌کنند همچنین نیازی به داشتن شغل در بریتانیا پیش از ورود به این کشور ندارند و به لحاظ اداری روند پذیرش آنان سریع خواهد بود.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، همچنین گفته است که دولت یک بودجه ۳۰۰ میلیون پوندی را برای تحقیقات در حوزه ریاضیات پیشرفته در نظر گرفته است، بودجه‌ای که احتمالا میزان بورس‌های ارائه شده به دانشجویان ریاضیات در مقطع دکترا و پروژه‌های پژوهشی در این حوزه را به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

بریتانیا پس از یک دوره پرتنش سرانجام روز ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت

شکست «امپراتوری» اتحادیه اروپا در دفاع از مرزهای خود؛ تاوان را چه کسی خواهد پرداخت؟