پیروزی استقلال و شهرخودرو در زمین ثالث؛ یک گام دیگر تا مرحله گروهی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پیروزی استقلال و شهرخودرو در زمین ثالث؛ یک گام دیگر تا مرحله گروهی
کپی رایت  AP   -   Sadiq Asyraf

نمایندگان ایران موفق شدند نخستین دیدار خود در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت سر بگذرانند.

تیم‌های استقلال تهران و شهرخودرو مشهد بعد از جنجال فراوان درباره مکان برگزاری بازی تیم‌های ایرانی در مسابقات امسال لیگ قهرمانان آسیا روز شنبه ۲۵ ژانویه (پنجم بهمن) نخستین دیدار خود در مرحله پلی آف را در امارات عربی متحده با پیروزی پشت سر گذاشتند.

تیم فوتبال استقلال تهران که در شهر دبی به مصاف الکویت کویت رفته بود، در دیداری ساده و بدون دردسر موفق شد حریف خود را با نتیجه ۳-۰ از پیش رو بردارد. سه گل استقلال را در این بازی، شیخ دیاباته دو بار در دقایق ۲۷ و ۵۳ و ووریا غفوری در دقیقه ۵۹ به ثمر رساندند. مهاجم اهل مالی استقلال همچنین چندین بار دیگر موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند.

استقلال با این پیروزی حالا باید روز سه‌شنبه در مقابل الریان قطر قرار گیرد. آبی پوشان تهرانی در صورت شکست حریف قطری می‌توانند به مرحله مقدماتی مسابقات راه یابند.

در دیگر دیدار این مرحله، تیم فوتبال شهرخودرو مشهد به مصاف الرفاع بحرین رفت. این دیدار که در شهر شارجه امارات عربی متحده برگزار می‌شد حواشی بسیاری داشت. چند ساعت پیش از آغاز این بازی رسانه‌های ایران خبر دادند که مسئولان تیم شهرخودرو لباس‌های بازیکنان را برای حضور در این مسابقه در مشهد جا گذاشته‌اند. بالاخره با تمهیدات انجام شده ظاهرا لباس بازیکنان تیم مشهدی به آنها رسید و شاگردان مجتبی سرآسیایی موفق شدند در دیداری که نه پخش تلویزیونی داشت و نه حتی ظاهرا فیلم‌برداری شده است، با نتیجه ۲-۱ از سد حریف بحرینی عبور کنند.

در این دیدار محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۱۹ و محمدامین قاسمی نژاد در دقیقه ۸۳ دو گل شهرخودرو را به ثمر رساندند. از آن سو صالح طاهر در دقیقه ۳۵ تک گل تیم بحرینی را وارد دروازه مشهدی‌ها کرد. به این ترتیب حالا شهرخودرو باید روز هشتم بهمن در قطر به مصاف تیم السیلیه این کشور برود.

استقلال و شهرخودرو در صورت پیروزی در دومین دیدار پلی‌آف در مقابل نمایندگان قطر می‌توانند به پرسپولیس و سپاهان بپیوندند و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حاضر باشند.

طبق توافق حاصل شده میان مدیران تیم‌های ایرانی و مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است تیم‌های ایرانی در هر سه بازی نخست خود در مرحله مقدماتی مهمان باشند و در مرحله برگشت در سه بازی متوالی در ایران از رقبای خود میزبانی کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید