Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ روسیه از مدال طلای گرند پری تل آویو بی نصیب نماند

رقابت های جایزه بزرگ جودو در تل آویو
رقابت های جایزه بزرگ جودو در تل آویو Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اصلان لاپیناگف در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان با اجرای فن «اوچی ماتا» حریفی از یونان را شکست داد تا برای سومین بار در رقابت های تور جهانی جودو صاحب مدال طلا شود.

آگهی

دومین روز از رقابت های جایزه بزرگ جودو در اسرائیل روز جمعه با درخشش کاترینا هایکر، ورزشکار استرالیایی همراه بود.

بهترین جودوکار زن

هایکر نه تنها نخستین مدال طلای خود را در رقابت های گرند پری کسب کرد بلکه عنوان بهترین ورزشکار زن تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

جودوکار استرالیایی در فینال رقابت های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان با بهره بردن از فن «اوسوتو» حریفی از کشور کانادا را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت تا نخستین طلایی کشورش در این مسابقات لقب بگیرد.

هایکر پس از دریافت مدال طلا از دستان ولادیمیر بارتا، مدیر کل ورزشی فدراسیون جهانی جودو گفت: «فکر می کنم این پیروزی و کسب مدال در مسابقات گرند پری برای جوانان و دیگر جودوکاران استرالیایی بسیار مهم باشد. ورزشکاران دیگری نیز در راه هستند و امیدوارم که این پیروزی برایشان الهام بخش باشد.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت تل آویو به اصلان لاپیناگف ازکشور روسیه تعلق گرفت. جودوکار روس در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان با اجرای فن «اوچی ماتا» حریفی از یونان را شکست داد تا برای سومین بار در رقابت های تور جهانی جودو صاحب مدال طلا شود.

اصلان لاپیناگف پس از دریافت مدال طلای خود از دستان یکی از مسئولان ارشد فدراسیون جهانی جودو گفت: «با حریف یونانی پنج بار مبارزه کرده بودم و ما از همدیگر شناخت خوبی داشتیم. هر یک می دانستیم که حریف در چه فنی تبحر دارد و چگونه باید از خود دفاع کرد. من «اوچی ماتا» را انتخاب کردم چون می دانستم جواب می دهد و خوشبختانه همینطور شد.»

نخستین مدال طلای بریتانیا

سالی کان وی، جودوکار بریتانیایی در رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان به مدال طلا دست یافت. او که مدال برنز جهان و المپیک را در کارنامه دارد در مبارزه نهایی با اجرای فن «آشی وازا» از سد حریف کره ای گذشت.

طلای ۷۳ کیلوگرم به ایتالیا رسید

فابیو بازیله، جودوکار ایتالیایی مدال طلای مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم را از آن خود و کشورش کرد. بازیله که طلای مسابقات المپیک را در کارنامه دارد در مبارزه نهایی به دلیل حاضر نشدن حریف ارمنستانی با امتیاز نمادین ایپون به عنوان فرد برنده معرفی شد و بر سکوی نخست ایستاد.

جودوکار ایتالیایی مدال طلای خودرا از دستان مدیر کل دپارتمان داوری فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم مسابقات جایزه بزرگ تل آویو یک «اوراناگه» زیبا بود که فردیناند کاراپتیان، جودوکار ارمنستانی در مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم به اجرا درآورد. کاراپتیان به دلیل مصدومیت از انجام مسابقه فینال مقابل حریف ایتالیایی بازماند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ شکست تدی رینر افسانه ای در گرند اسلم پاریس

جودو؛ چهار طلای دیگر برای ژاپن و رتبه هفتم سعید ملایی در گرند اسلم اوساکا

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید